۲۳ دی ۱۳۹۹
فیلم انیمیشن روح
فیلم انیمیشن روح - soul- تولید ۲۰۲۰ ساخته شده توسط پیک داکتر را دیدم. دیدن فیلم‌های انیمیشن را دوست ندارم. اما این تاثیرگذارتر از بسیاری از فیلم‌های سینمایی بود. ماجرای فردی است که در آرزوی زدن موسیقی جاز است و وقتی برای اجرا قبول می‌شود، ارتحال می‌کند و در میانه ارواح که بخش تماشایی فیلم است تلاش عمیقی می‌کند برای بازگشت به دنیا. یک سفر معنوی. تصور و تخیل فوق‌العاده‌ای دارد از عالم برزخ بین مرگ و زندگی. خیلی امید به زندگی و توجه به چیزهای مهمی که بی‌توجهیم را تقویت می‌کند. در این ایام نا امیدی کرونایی دیدنش لازم بود. قرار بوده که در سینماها عرضه گردد که به خاطر کرونا به صورت دیجیتالی در دیزنی پلاس منتشر شد. خلاصه که دوست داشتم.

۱۹ دی ۱۳۹۹
هاشمی رفسنجانی همیشه پیشتاز سیاست بود.
هاشمی رفسنجانی همیشه پیشتاز سیاست بود. قبل و بعد انقلاب. خودش را یک ایرانی مسلمان متعهد به سرنوشت ایران با فهمی که خودش داشت می دانست. در دورانی که با رژیم گذشته مبارزه می کرد، ‌در فکر جمع کردن همه برای سقوط رژیم گذشته بود و مقبول تر و سیاسی تر از همه پیشتازان شناخته می شد. پس از انقلاب هم همیشه در بالاهای راس هرم قدرت ماند. برای آبادانی و سازندگی ایران زحمتها کشید. هاشمی از وجود جناح های مختلف در کشور استقبال می کرد تا در اختلافات آنها بتواند منجی دو طرف تلقی شود. در دهه آخر عمرش که به خاطر حوادث سیاسی یک جریان حذف شد،‌ توازن بین جناح ها هم نبود که بتواند درصدر نقش مهم فعالیت کند. در چهارمین سالگرد ارتحالش خداوند روحش را شاد نماید

۰۷ دی ۱۳۹۹
مستند معضل اجتماعی
مستند معضل اجتماعی The Social Dilemma مستند را دیدم. یک کار فوق العاده، در مورد معضلات و حشتناکی که بشریت آینده به دلیل شبکه های اجتماعی به آن مبتلا می شود. راویان این مستند هم کارکنان بخش میانی غول های شبکه های مجازی هستند. واقعیت تلخی که به همان اندازه هم می تواند شیرین باشد. امیدوارم آینده بشر پسا ارتباطات این قدر که این مستند میگوید، مبهم یا دردناک نباشد. خیلی توصیه به دیدنش میکنم. نتفلیکس پخش کننده آن است و محصول امسال و بعد کرونا است.

8 4        ۱      3 7
© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.