۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
خاطرات دوران اصلاحات (۱۱)
پنجشنبه ۲ / مهر/۷۶
امروز صبح جلسه‌ای تشكیل دادیم تا عده‌ای از فضلای حوزه علمیه قم یعنی آقایان سراج، عبائی، نادی، موسویان، ایازی، فاضل، كاملان و سید حسین موسوی با آقای خاتمی دیدار كنند. آقایان نكات مختلفی را مطرح كردند: كارشكنی افراد و نهادهایی نظیر ائمه جمعه؛ مشكلاتی كه وزارت اطلاعات ایجاد می‌کند و لزوم حل معضل وزارت اطلاعات؛ لزوم ارتباط بیشتر آقای خاتمی با مراجع و علمای قم؛ لزوم افزایش مصاحبه‌های آقای خاتمی؛ لزوم قانونمند كردن عزل و نصب‌ها؛ و غیره. آقای خاتمی هم ایشان را به همفكری و ارائه طرح و برنامه بیشتر دعوت كرد.
بعد از ظهر به دفتر تاجزاده رفتم و بعد از مدتی گفت‌وگو به این نتیجه رسیدیم كه محسن رهامی از میان مجموعه تخلفات انتخاباتی فقط كارهای حقوقی این شش پرونده را رسیدگی كند و بقیه را رها کنیم: پرونده فیلم عصر عاشورا، پرونده شلمچه، پرونده یالثارات، پرونده تقلب و چاپ مجله در كردستان، پرونده سیستان، پرونده تقلب در لرستان.
قرار شد گزارشی از فعالیت‌های صدا و سیما علیه رئیس جمهور تهیه شود. امیدوارم بتوانیم تشكیلاتی در صدا و سیما راه اندازی كنیم كه به تحقق خواسته‌ها و دیدگاه‌های رئیس جمهور در این سازمان مدد برساند.

شنبه ۲۶ / مهر/ ۷۶
از امروز هفته زن شروع می‌شود. پس از چند روز گفت وگو قرار شد حكم خانم شجاعی بیش از این به تأخیر نیفتد. آقای خاتمی نگران این بود كه همه امور از زاویه تنگ مسائل جنسیتی دیده شود. صبح جلسه‌ای تشكیل دادیم تا رزمندگان فعال در ستاد انتخاباتی آقای خاتمی با ایشان دیدار كنند. این افراد در ایام انتخابات در نمازهای جمعه فعالیت می‌كردند و بارها از انصار حزب الله كتك خورده بودند.
علی لاریجانی به دفترم آمد. درباره ماجرای شهرداری با هم گفتوگو كردیم. می‌گفت باید این ماجرا را رفاقتی حل كرد زیرا اگر مسأله سیاسی شود، فشار بیشتری وارد خواهد شد. با بیطرف، وزیر نیرو، هم دیدار كردم. معتقد بود فراكسیون كارگزاران در دولت خیلی فعال شده است. پیشنهاد كردم، متقابلا فراكسیون خط امامی‌های دولت را فعالتر كنند و با آقای موسوی خوئینی‌ها هماهنگی لازم را انجام دهند.
وزیر دربار عربستان سعودی به ایران آمده تا مقدمات سفر مقامات عربستان به ایران رافراهم کند. به او شام خصوصی دادم. اطمینان خاطر داد كه امیرعبدالله به ایران خواهد آمد و این حادثه مهمی در سیاست خارجی خواهد بود.
*این خاطرات در همان ایام نوشته شده

4خاطرات دوران اصلاحات (۱۰)
خاطرات دوران اصلاحات (۱۲)3
© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.