۲۵ آذر ۱۳۸۵
جنگ روانی انتخاباتی امروز امیدبخش است

 

از دیشب که رأی گیری پایان یافت، جنگ سایتی آغاز شد. رجانیوز که خیلی بوی رایحه ی خوش خدمت و آقای احمدی نژاد می دهد ۳ ساعت قبل از پایان رأی گیری نوشت: شکست سنگین اصلاح طلبان در انتخابات امروز. سایت بازتاب هم یک ساعتی بعد از انتخابات نوستراداموس وار نوشت برآوردهای اولیه از پیروزی اصول گرایان خبر می دهد. سایت های طرفداران قالیباف هم به سرعت، این که اصول گرایان و نه طرفداران دولت پیروز شده اند را تبلیغ کردند. این دستپاچگی، خبر خوشی برای ما بود. معمولاً وقتی اطلاعات درستی از پیروزی دارند به این سرعت به جنگ روانی رو نمی آوردند.

سر در گمی سرنوشت صندوق های رأی هم نگرانی آور است. طبیعی ترین مسأله این است که قبل از شروع چنین انتخابات بزرگی توافق های لازم بین اطراف سیاسی و اجرائی صورت پذیرد و تکلیف شمارش دستی یا ماشینی روشن باشد. تا بعد از ظهر امروز هنوز تکلیف شمارش آراء مردم روشن نشده اشت. این فاصله ی زمانی می تواند آفت های زیادی در نتیجه ی آراء داشته باشد. متأسفانه کسی پاسخگو نیست. ظاهراً آنچه مسلم است از سه لیست مطرح در تهران، اصلاح طلبان، طرفداران احمدی نژاد و قالیباف افرادی را به شورا خواهند فرستاد. اما این که اصلاح طلبان بدون داشتن امکانات دولتی که در اختیار رئیس جمهور و شهردار هست و با مقابله جدی رسانه ی ملی و هماهنگی ناظران و مجریان در اولین انتخابات بعد از ریاست جمهوری که قاعدتاً باید موج محبوبیت رئیس جمهور منتخب همه ی اعضای شورای شهر را از آن خود کند توانسته اند افرادی را به شورای تهران بفرستند، موفقیت بسیار بزرگی است. از استان ها نیز خبر می رسد که اکثریت قاطع افرادی که انتخابشان قطعی شده از لیست اصلاح طلبان هستند. آقای هاشمی رفسنجانی هم که به طور حیثیتی طرفداران احمدی نژاد خواستار حذف ایشان بودند و لیست منهای او را تبلیغ می کردند همچنان نفر اول تهران است. ای کاش زودتر تکلیف آرای مردم روشن شود.

یکی از خبرگزاری های خارجی امروز برای مصاحبه تماس گرفت. او می گفت ۶۰% مردم در انتخابات شرکت کرده اند. این که مردم ما به وظیفه ی مدنی از حق خود استفاده می کنند، بسیار مهم و زیباست.

 

4اگر کاندیداها امشب نخوابند اوضاع بد نیست
سمینار هولوکاست و هزینه های آن3
© Copyright 2003-2022, Webneveshteha.com. All rights reserved.