۲۱ اسفند ۱۳۸۳
عکس انتخاباتی جناح راست

 

در یکی ازمشهورترین عکسهایی که در انتخابات ریاست جمهوری در روزنامه­ی شرق، همشهری، آفتاب یزد و بسیاری از سایتهای اینترنتی منتشر شده بود عکسی است که آقایان محسن رضایی، ولایتی، لاریجانی و توکلی در دو طرف آقای ناطق نوری نشسته و دست ها را به حالت دعا گرفته اند.

 از نظر عکاسی که شکار این لحظه کار هنری محسوب می شود، ولی از نظر محتوایی نشان می دهد محور جناح راست و کاندیداهایی که با نام­های مختلف: اصولگرا، ارزشگرا، رای ، مخالف دولت اصلاحات و... شناخته می شود هم چنان جناب آقای ناطق نوری هستند. و کاندیداها در سایه­ی مدیریت ایشان به جامعه عرضه می­شوند.

اگر هنوز بر این باور باشیم که نظر جامعه­ نسبت به آقای ناطق نوری همان است که در دوم خرداد بود، وقتی که خود معظم له کاندیدای رقیب آقای خاتمی بودند، می توان حدس زد کسانی که با حمایت آقای ناطق نوری دوباره به جامعه معرفی شده اند چقدر است، ولی احتمالاً نظر سنجی کرده اند و دیده اند که نظر جامعه نسبت به آقای ناطق نوری و طبعاً کسانی که مورد حمایت ایشان هستند تغییر یافته است.

البته درخواست کمک از خداوند یک امر پسندیده و وظیفه­ی انسانی و اسلامی است. ولی همه با هم به درگاه خدواند دست به دعا برده اند و یک رئیس جمهور بیشتر نیاز نیست. از همه ی این شوخی ها گذشته، همه دعا کنیم که سرنوشت کشور به دست کسی بیافتد که باعث سربلندی، آزادی و رفاه مردم ایران شود. امیدوارم از این نوشته­ی طنزآلود جناح راست نرنجند.

تازشم، هنوز جناح راست موفق به معرفی کاندیدا نشده است.

4حاج احمد آقا خمینی و خانواده اش
قوه ی قضائیه و مطبوعات3
© Copyright 2003-2018, Webneveshteha.com. All rights reserved.