۲۸ دی ۱۳۸۳
بازهم درباره ي پرونده ي زندانيان وبلاگنويس

 

من از اين كه صداي دلخراش وبلاگنويسان به طور مستقيم به گوش همه ي مسئولان عاليرتبه كشور رسيد و نيز دنيا هم فهميد كه جمعي كه خلاف همه ي مقررات ستم مي كنند، نمي توانند پنهان بمانند، خوشحالم.

اما سه نكته را در اين فرصت ضرورت مي دانم كه ياد آوري كنم:

1- هر وقت هر پرونده اي مي رود كه به صورت جدي دادخواهي شود، عده اي كه عمدتا در خارج از كشور زندگي مي كنند و سرنوشت افراد داخل كشور برايشان گويا مهم نيست، آنقدر با شعار برو بالا افراد و شخصيت هاي قدرتمند و يا نهادهاي گوناگون كه در آن پرونده نقش نداشته اند را مطرح مي كنند كه نتيجه ي طبيعي ان مي تواند اين باشد كه آن پرونده به نتيجه نرسيد. اين كارها فقط به سود كساني است كه مي خواهند به جنايات خود در تاريكي ادامه دهند. من در اين ماجراي وبلاگنويسان مقالاتي كه اين روزها مطرح مي شود و در آن همه ي رهبران و كل نظام جمهوري اسلامي را مي خواهند درگير اين ماجرا كنند را در اين چهارچوب ارزيابي مي كنم و صداي قهقهه شادماني عاملان جنايت ها را و در پس اين تحليل هاي ناروا به خوبي مي شنوم. بايد احقاق حقوق افراد را در نظر داشت و نه آن كه از هر موقعيتي از افراد و پرونده ها سوء استفاده جهت تصفيه حساب بهره، گرفت!

2- براي مقابله با اين سوء استفاده ها هم تنها راه حل را در اين مي دانم كه دست اندر كاران قوه ي قضائيه هر چه سريعتر تحقيقات خود را كامل و طبق قولي كه آيت الله شاهرودي دادند، متخلفان به مجازات قانوني برسند. وقتي رياست قوه ي قضائيه، رياست جمهوري از طريق هيئت پيگيري و نظارت بر قانون اساسي، وزير كشور همه ماجراي تلخ و تكان دهنده ي ستم بر اين جوانان بي پناه شنيده اند و افكار عمومي داخل و خارج منتظر شنيدن  خبر مجازات آنها هستند، هرگونه تعلل و تاخيري مي تواند  فضا را براي كساني كه مي خواهند از اين ماجرا، همه ي رهبران كشور را درگير نمايند تنگ و تاريك نمايد.

3- اگر هم اين پرونده كه امروز همه ي جهان آنرا ديده اند، به سرنوشت بعضي از پرونده هاي ملي دچار شود، برگ سنگيني بر پرونده ي كل نظام جمهوري اسلامي خواهد بود، بجاي آنكه برگ زيباي عدالت خواهي و دادخواهي از مظلوم بر پرونده ي اين نظام باشد.

پس انتظار شنيدن اخبار پي گيري هاي جدي و تاثير گذار و اعلام آن حق همه ملت ايران است.

  

4رابطه ي حوادث طبيعي و خدا !
حاجيان به مكه رسيدند3
© Copyright 2003-2019, Webneveshteha.com. All rights reserved.