۲۳ دی ۱۳۸۳
دیدار وبلاگ نویسان با رئیس قوه ی قضائیه

 

ديروز مسعود قريشي،‌آرش نادرپور، حنيف مزروعي، روزبه ميرابراهيمي، اميد معماريان ، فرشته قاضي و محبوبه عباسقلي زاده و نيز شهرام رفيع زاده به اتفاق آقاي بيگلو همسر خانم قاضي به ديدار آيت الله هاشمي شاهرودي رفتند و ظلم هايي كه بر آنان رفته را پيش قاضي القضات به شرح نشستند. اين پيگيري برو بچه هاي وبلاگ نويس زنداني بسيار پراهميت است .

شهرام رفيع زاده در مورد عدم امنيت خود و خانواده هايشان حرف زده ، اميد معماريان برخوردهاي فيزيكي و سئوالات مربوط به روابط نامشروع را شرح داده ، فرشته قاضي ضرب و شتم و اصرار بر شكستگي بيني و اجبار به اعتراف به روابط نامشروع با اصلاح طلبان را گفته ، حنيف مزروعي از مخفي بودن بازداشتگاه و ثبت نشدن اسم نها آوآنها در ليست زندان و اينكه يكروز در اتومبيل " هايس " ، بعد از پايان بازجويي و در ماه رمضان با چشمان بسته و دستهاي زنجير شده نشسته بودند كه كسي درب ماشين را باز كرده و گاز فلفل به داخل اتومبيل انداخته. روزبه ميرابراهيمي هم ماجراي تهيه برنامه تلويزيوني و توبه نامه ها را گفته است و محبوبه عباسقلي زاده هم كه توضيح مي داده دو دختر در آستانه ازدواج دارد و از او در مورد روابطش مي پرسيدند.

وبلاگ نويسان 4 خواسته را مطرح كردند : روشن شدن تكليف پرونده. تامين جاني خود و خانواده هايشان. برخورد قانوني با متخلفان. جلوگيري از احضار و برخورد با خانواده هايشان.

آيت الله شاهرودي كه به گفته وبلاگ نويسان خيلي تحت تاثير  قرار گرفته و ناراحت شده بودند، در پاسخ به آنها گفته اند كه حتما اقرار هاي شما در آن وضعيت بي اعتبار است و قول داده اند كه متخلفان را مجازات مي كنند و اضافه كردند كه هركس از اينها زنگ زد از قول من بگوييد كه من گفته ام نرويد .

آيت الله شاهرودي كمي هم وبلاگ نويسان را نسبت به وضع حساس مملكت توجه داده بود و خواسته بود تا مراقب باشند. ايشان در مورد خطرات اينترنت هم صحبت كرده بودند و گفته بودند دادستان عكسهاي مونتاژ شده و مستهجن مسئولان كشوري را از اينترنت به ايشان نشان داده است . برو بچه هاي وبلاگ نويس هم از آيت الله شاهرودي خواسته بودند تا به گزارشهاي يكطرفه از اينترنت توجه نكنند و در مورد مزاياي اينترنت هم گزارش بگيرند كه مورد استقبال ايشان قرار گرفته بود . البته به اين نكته هم اشاره شده بود كه هيچيك از اين دستگيرشدگان از حوزه ي اينترنت خلاف اخلاق نبودند.

طبيعي است آيت الله شاهرودي  بايد حرفهاي طرف مقابل را هم بشنوند و بعد از آن تصميم بگيرند.

من با يك واسطه گفتم كه حاضرم ماجراي اين جلسه را در سايت بنويسم كه ايشان فرموده بودند هرطور خودش صلاح مي داند. امروز هم شنيدم كه ايشان يكسري اقدامات انجام داده اند كه اگر به مصلحت بدانند، خود توضيح خواهند داد. وقت رسمي ملاقات وبلاگ نويسان با رييس قوه قضاييه يكساعت بود ولي آيت الله شاهرودي  دو ساعت حرفهاي بچه ها را شنيده بودند.

اينكه با پشتكار وبلاگ نويسان اين سخنان رويا روي،  با رييس قوه قضاييه در ميان گذاشته شده ، پيشرفت بزرگي است و طبعا انتظارها را براي پيگيري جدي ماجرا بالا خواهد برد.

آقاي موسوي لاري، وزير كشور هم مي گفت به طور جدي همين پيگيري ها را در مورد نيروي انتظامي دارد انجام مي دهد. حداقل فايده اينكارها مي تواند اين باشد كه ديگر كساني جرأت نكنند به راحتي چنين اعمالي كه وبلاگ نويسان ادعا مي كنند را انجام دهند

 

 

4انتخابات فلسطین
عبرتی از الجزایر3
© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.