۲۰ خرداد ۱۳۸۳
انتشار در: سايت جشنواره وبلاگها
وبلاگرها مديون هيچ کس نيستند

معاون پارلمانی رييس جمهور در سخنرانی خود در مراسم افتتاحيه جشنواره " جوانان، وبلاگ ها و جامعه اطلاعاتی " وبلاگ نويسی در ايران را يک جريان خود جوش دانست که فعالان آن به هيچ کسی مديون نيستند.

سيد محمدعلی ابطحی با اشاره به خود جوش بودن پيدايش و رشد وبلاگ ها در ايران گفت: جامعه‌ وبلاگ‌نويسان، با تلاش، حضور خود را اثبات كرده و همانند ساير حركت‌هاي مدني، جوانان از درون جامعه رشد يافته وپس از اثبات خود را به حاكميت تحميل كرده اند، به طوري كه آن ها کاملا به رسميت بشناسد.
را وادار می کند آن ها تا براي در معرض ديد بودن خود را وابسته به اين انديشه و اراده‌ي جوانان نشان دهند.
وي، افزود: به نظر مي‌رسد كه مسوولان هنوز درنيافته‌اند كه فرق سياست با وبلاگ چيست و وبلاگ‌نويسان چه خصوصياتي داشته و چه كساني هستند، اما مقوله وبلاگ‌نويسي در كشور رشد داشته، تا جايي كه مجموعه‌ حاكميت احساس مي‌كند بايد آن را به رسميت بشناسد و اين يك قدم خير است. و در عين حال اين مقوله به عنوان بزرگ‌ترين دستاورد مجموعه كساني است كه به صورت مدني اين حركت را در پايين شكل داده و به جايگاه امروز رسيده‌اند.
ابطحی محيط وبلاگ ها را محيطی صميمی دانست که اعضا آن سعی می کنند با افکارشان و آنچه که خودشان می خواهند در آن حضور داشته باشند.

 


در ادامه معاون پارلمانی رييس جمهور از وبلاگر ها خواست که از سياسی شدن و تبديل شدن به آلت دستی برای جريان های مختلف سياسی خودداری کنند.
وی همچنين وبلاگرها را تفکر بيشتر برروی نوشته ها دعوت کرد و گفت: اگر همه ما به مرحله‌اي برسيم كه حرف‌هايي را كه مي‌نويسيم جدي‌تر و مستندتر باشد مطمئنا نتيجه بيشتری خواهد داشت. من به شما و نسل جوان مخاطب شما وجود اين فضاي خوب اطلاعاتي و ارتباطي را تبريك مي‌گويم و خوشحالم كه جامعه جوان هويت خود را از راه نوشتن و حرف زدن اثبات كرده است.
وی افزود: تا كنون از نكات كه بسياري از جوانان در وبلاگ‌هاي خود داشتند لذت برده‌ام و ديدن بسياري از آنان كه قبلا از پشت ديوارهاي مجازي يكديگر را ديده بوديم لذت‌بخش است.
ابطحی که در ابتدا آغاز صحبت های خود را با کمی شوخی همراه کرده بود، در پايان گفت: من معمولا به صورت مخفيانه عکس می گيرم اما اين بار می خواهم به صورت علنی از همه حضار در سالن عکس بيندازم.
عکس گرفتن معاون پارلمانی رييس جمهور از پشت تريبون پايان بخش سخنانش بود.

 

اينک مطلب

© Copyright 2003-2021, Webneveshteha.com. All rights reserved.