۲۰ فروردين ۱۳۸۳
انتشار در: روزنامه شرق
کابينه خاتمي ترميم مي شود

در حالي كه دولت خاتمي آخرين سال كاري خود را پيش رو دارد برخي منابع آگاه از احتمال ترميم كابينه دولت خبر مي دهند.

يك مقام آگاه در دولت در گفت وگو با خبرنگار «شرق» ضمن تائيد خبر ترميم كابينه دولت گفت: تغييراتي در سطح برخي وزارتخانه ها و همين طور سطوح اجرايي در دولت انجام خواهد شد.

به گفته وي، اين تغييرات شامل وزارتخانه هاي سياسي در دولت نيز خواهد بود.

اين مقام آگاه در عين حال از پاسخ به ديگر پرسش هاي «شرق» درخصوص علت ترميم كابينه و زمان انجام آن در دوره ششم مجلس يا آغاز به كار مجلس هفتم، خودداري كرد.

محمدعلي ابطحي معاون حقوقي و پارلماني رئيس جمهور تنها عضو كابينه بود كه به طور رسمي اين خبر را تائيد كرد.

وي ديروز پس از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران گفت: احتمال تغيير در سطح دولت وجود دارد. اما بحث وزارتخانه مشخصي هنوز مطرح نيست و در كابينه هنوز بحثي در اين باره نشده است.

وي اين خبر را زماني اعلام كرد كه يكي از خبرنگاران درباره اظهارات عسگراولادي دبيركل حزب موتلفه اسلامي مبني بر ترميم كابينه و احتمال تغيير وزير كشور سئوال كرد و ابطحي در پاسخ اضافه كرد: ترميم دولت از وظايف و اختيارات آقاي عسگراولادي نيست و تنها جزء وظايف و اختيارات رئيس جمهور است.

احتمال ترميم كابينه  زماني قوت بيشتر يافت كه سيد عبدالواحد موسوي لاري وزير كشور كه به گفته خودش از وضعيت انتخابات ناراضي بوده و هست، از تكذيب خبر «استعفا و كناره گيري» خود امتناع كرد.

«
لبخند» تنها پاسخي بود كه وي پس از شنيدن پرسش خبرنگاران درباره استعفايش ارائه داد و در پايان هنگامي كه خبرنگار «شرق» اين پرسش را مطرح كرد كه «لبخند او نشانه صحت و تائيد كناره گيري اش است»، گفت: «بعد به شما خواهم گفت

 

لينک مطلب

 

© Copyright 2003-2021, Webneveshteha.com. All rights reserved.