۳۰ آذر ۱۳۸۶
انتشار در: خبرگزاری فارس
فضای عمومی كشور به سمت مشاركت بيشتر حركت می‌كند

 

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، محمد علي ابطحي چهارشنبه شب در محل اقامت خاتمي در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالي درباره بازسازي جبهه اصلاحات افزود: اگر قرار باشد جبهه‌اي به بازسازي احتياج داشته باشد آن جبهه اصولگرايان است، براي اينكه بتواند با مردم ارتباط بيشتر داشته باشند به بازسازي احتياج دارند.

وي با بيان اينكه اختلافات دروني بين اصولگرايان نيز وجود دارد گفت: آنچه كه در مجموع براي آينده مي توان پيش‌بيني كرد اين است كه جريان اصلاح‌طلبي نسبت به گذشته هماهنگ‌تر تلاش كرده و عمل خواهد كرد.

ابطحي اختلافات در جبهه اصلاحات را خيلي عميق ندانست و گفت: شايد اين اختلافات بيشتر شكلي باشد.

رئيس دفتر رئيس جمهور سابق كشورمان اختلافات اصولگريان را در تقسيم بندي مجموعه‌ها دانست و اظهار داشت: با وجود اينكه در كلان ماجرا جريان دولت و اصولگرا يك مجموعه هستند اما نمي شود اختلافاتشان را پنهان كرد.

وي تصريح كرد: اختلافاتي كه در جبهه اصولگرايان بروز كرده هم در حد خودش اختلاف است و هميشه اين را به طنز مي گوييم كه يكي از جدي‌ترين بحث‌هاي ستادهاي انتخاباتي اصلاح طلبان، عملكرد دولت نهم است.

ابطحي اصلي و كاري‌ترين ضربه به جريان اصلاح طلبي را در انتخابات گذشته تحريم هاي بي دليلي دانست كه جمعي در درون جامعه انجام دادند بطوري كه ۱۱ميليون تحريم انتخاباتي رياست جمهوري در حالي شد كه بين آخرين فرد اصلاح طلب و آقاي احمدي نژاد ۳۰۰ هزار اختلاف راي بود.

وي درباره به صحنه كشاندن آراي خاموش جامعه به صحنه گفت: ما بيش از اينكه برنامه‌اي مشخصي براي كشاندن آراي خاموش به صحنه داشته باشيم روش و منشي كه در جامعه است به جامعه مي‌فهماند كه شركت نكردن در انتخابات مي‌تواند چه آسيب‌هاي به اقتصاد، سياست خارجي، اداره منابع مالي ، كشور و ... وارد آورد.

وي درباره نمره دولت احمدي نژاد و عملكرد آن گفت: من هيچ وقت در عمرم معلم نبودم كه بتوانم نمره بدهم.

رئيس دفتر رئيس جمهور سابق كشورمان نگراني اصلاح طلبان را سلامت انتخابات دانست و اظهار داشت: معتقدم بايد براي جامعه فضاي آرام‌تري درست كرد كه اطمينان جامعه به سلامت انتخابات بالا برود.

وي با اشاره به اختلافاتي كه الآن در مورد مكانيزه و غيرمكانيزه برگزار كردن انتخابات وجود دارد، تاكيد كرد: اين امر به سلامت انتخابات و اطمينان جامعه به آن لطمه وارد مي‌كند و بعضي تهديدهايي كه از سوي مسئولان انتخابات شروع شده را در شان آنها نمي‌دانم.

ابطحي همچنين درباره وبلاگ نويسي‌اش گفت: بدون يك روز تعطيلي چهار سال است كه به اين كار مشغول هستم و خوشحال هستم كه روزي ۳۰ هزار خوانده دارم.

 

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8609290228

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.