۱۴ آذر ۱۳۸۶
انتشار در: خبرگزاری فارس
ابطحی اعلام كرد: شورای نگهبان به صرف اصلاح طلب بودن رد صلاحيت می كند

 

خبرگزاري فارس: محمد علي ابطحی گفت: صرف اصلاح طلب بودن از نظر شوراي نگهبان در بسياري از استانها يك بحران و يك عامل رد صلاحيت شدن است.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، محمدعلي ابطحي امروز در دفتر جبهه مشاركت گيلان در رشت طي نشست مطبوعاتي با خبرنگاران با بيان اينكه در كشور با وضعيتي كه وجود دارد دمكراسي مسير طولاني را بايستي طي كند افزود: براي رسيدن به دمكراسي بايد مسيري را طي كنيم كه همه دنيا طي كرده و چاره‌اي هم نيست.

وي ادامه داد: متاسفانه تاكنون بيشتر به شكل انتخابات توجه شده تا نهادينه شدن دمكراسي در بدنه اجتماع و ما به اين نياز داريم كه جامعه بفهمد و قبول داشته باشد كه تنها راه استقرار واقعيت مورد نياز مردم، دمكراسي است و از اين راه مي شود به موفقيت رسيد.

معاون پارلماني دولت هشتم با بيان اينكه كم هزينه‌ترين راه اين است كه در ايام انتخابات فعال شويم اظهار داشت: كم هزينه و پرفايده‌ترين راه براي رسيدن به خواسته‌هاي مردم راهي جز ادامه اصرار بر مردم سالاري از طريق انتخابات و صندوق‌هاي راي نيست.

وي با اشاره به رد صلاحيت‌ها گفت: بسياري از فعالان سياسي كه مي‌توانند در انتخابات و مجلس نقش كليدي را برعهده داشته باشند ممكن است رد صلاحيت شوند كه اين امر در دوره‌هاي قبل هم بوده اما با وجود اين احتمال، تنها راه رفتن به پاي صندوق راي است.

ابطحي با اشاره به حضور دانشجويان در جنبش اصلاح طلبي اضافه كرد: جريان اصلاح‌طلبي بدون حضور دانشجويان خيلي معني ندارد و دانشگاهيان خودشان بخش اعظم و اصلي بدنه اصلاح طلبي كشور هستند.

عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: جامعه خواسته‌ها و برداشت‌هايي دارد كه ستاد اصلاح طلبان بايد خود را با نيازهاي جامعه منطبق كند و نه جامعه خود را با افرادي كه در آن ستادها مي‌نشينند تطبيق دهد و اين يك واقعيت انكارناپذير است.

وي با اشاره به مشكلات اصلاح طلبان خاطر نشان كرد: اصلاح طلبان برعكس اصولگرايان چند مشكل در انتخاب افراد دارند كه اصلي ترين آن سوابق نسبت به تاييد صلاحيت آنها است.

ايطحي اظهار داشت: تاييد صلاحيت‌ها يكي از گردنه‌هاي جدي است كه اصلاح طلبان با آن روبرو هستند و اين امر نه بخاطر اين است كه اصلاح طلبان ممكن است دچار مشكل براي تاييد صلاحيت باشند، بلكه صرف اصلاح طلب بودن از نظر شوراي نگهبان در بسياري از استانها يك بحران و يك عامل رد صلاحيت شدن است و اين امر به جامعه اجازه نمي‌دهد كه فضاي متعادلي در انتخابات پيدا كند.

 

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8609140515

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.