۱۴ آذر ۱۳۸۶
انتشار در: خبرگزاری آفتاب
ابطحی: اصلاح طلبان اکثریت مجلس هشتم را بدست می آورند

 

آفتاب- عضو شورای مركزی مجمع روحانیون مبارز كه در دفتر جبهه مشارکت اصفهان سخن می‌گفت، در پاسخ به پرسشی در ارزیابی نقش سیدمحمد خاتمی در انتخابات آینده و کاندیداتوری وی اظهار داشت: آقای خاتمی در رابطه با انتخابات تلاش‌های پی‌گیر و مستمری دارد و زمان زیادی را صرف هماهنگی اصلاح‌طلبان می کند.

وی افزود: من معتقدم اگر این پیگیری را در انتخابات ریاست‌جمهوری داشتند حتما با شرایط متفاوت‌تری رو به رو بودیم؛ اما پیش‌بینی می‌کنم با وجود همه سختی‌ها و شرایط متفاوتی که در شهرستان‌ها وجود دارد، اصلاح طلبان به فهرست مشترک به‌ویژه در تهران می‌رسند و در نهایت اکثریت مجلس هشتم با اصلاح‌طلبان خواهد بود.

ابطحی برخی جریان‌ها خارج از طیف اصلاح‌طلب تمایل دارند خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند اضافه کرد: ولی نظر من مجلس بود که ایشان می‌توانست مثمر ثمر باشد؛ چون در انتخابات ریاست‌جمهوری شرایط ویژه‌ای در کشور بر خلاف مجلس حاکم می‌شود؛ البته خود ایشان هنوز پاسخی به این درخواست نداده‌اند.

وی در ادامه با انتقاد از سیاست‌های دولت در حوزه سیاست خارجی، با بیان این که دیپلماسی با دادن و گرفتن امتیاز بر سر میز مذاکره پیش می‌رود اظهار عقیده كرد كه این سیاست‌ها باعث می شود کشورمان در تنگنا قرار گیرد.

ابطحی گفت: سعی می شود با مانور و بزرگ‌نمایی بر سر مسائل فرعی مانند جریان موسویان که هیچ گاه در جبهه اصلاحات نبوده ذهن مردم از مساله اصلی منحرف شود؛ هر چند که مجرم یا غیرمجرم بودن موسویان مساله جداگانه‌ای است که باید از طریق قانونی و قضا به آن رسیدگی شود.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور سابق گفت:امروز دوران کاربری ادبیات طرح اتهام علیه عملکرد گذشتگان، گذشته است.

ابطحی با اشاره به این كه برخی در این دوسال بیشترین اتهامات را به گذشتگان وارد كردند گفت: امروز وقت ارائه کارنامه دولت نهم فرا رسیده است.با فرض این که تمام دولت‌های گذشته بد بوده‌اند، امروز زمان پاسخگویی به این که دولتی که خوب بوده چه کرده، فرا رسیده است.

ابطحی در بخش دیگر سخنانش با بیان این كه دانشگاه به عنوان شخصیت حقیقی و حقوقی باید سوال کند واقعآ سرنوشت امکاناتی که در ارتباط با کشور بوده چه شده است، اظهار كرد: در زمان تبلیغات انتخاباتی به نکته خوبی اشاره کردند که وقتی قیمت نفت به ۳۰-۲۰ دلار می‌رسد باید اثر و نتیجه آن در زندگی مردم مشخص شود. امروز قیمت نفت به حدود ۸۰ دلار رسیده است و این دولت نفت را با قیمت خوب در اختیار داشته است و علاوه بر آن از امکانات سیاسی و منطقه‌ای خوبی هم برخوردار بوده است؛ از این رو امروز دولت از مقام مدعی در اذهان جامعه بیرون آمده و به مقامی پاسخگو تبدیل شده است.

ابطحی در پایان با انتقاد از آن چه افراطی‌گرایی در برخی سطوح خواند گفت كه امروز فضا به سمتی می‌رود که اجماعی علیه افراطی‌گری ایجاد شود.

 

http://www.aftabnews.ir/vdcd5f0yt9059.html

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.