۰۷ بهمن ۱۳۸۵
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
ابطحي در وبلاگ شخصي‌اش: واقعا اسراييلي‌ها چه فکر مي‌کنند؟

 

محمد علي ابطحي در وبلاگ شخصي‌اش درباره‌ي ادعاي روزنامه‌ي صهيونيستي يديعوت آحارانوت مبني بر اين كه محمد خاتمي با اين روزنامه گفت‌وگو و برگزاري كنفرانس هولوكاست در تهران را محكوم كرده است نوشت: معلوم است آقاي خاتمي سفر بسيار موفقي در داووس داشته که به اين شکل مسخره و با سرعت (صهيونيست‌ها) دست به کار شده‌اند. واقعا اسراييلي‌ها چه فکر مي‌کنند؟

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد علي ابطحي، معاون رييس جمهور سابق كشورمان در وبلاگ شخصي‌اش در اين باره نوشت: «امشب يکي از آژانس‌هاي خبري متني ايميل کرد که روزنامه يديعوت آحارانوت اسرائيل ادعا کرده که با آقاي خاتمي در داووس مصاحبه کرده و آقاي خاتمي ضمن احوال‌پرسي از موشه کاتساف، رئيس جمهور اسرائيل به عنوان همشهري گفته که علاقمند ديدار از اسرائيل است. در مورد هولوکاست هم گفته واقعه کشتار يهوديان بزرگترين جنايت دوران ما عليه بشريت است. خبرگزاري فرانسه هم با تعجب از اينکه آقاي خاتمي با روزنامه اسرائيلي مصاحبه کرده قسمت هولوکاست اين خبر را نقل کرده است.»

در ادامه اين مطلب ابطحي نوشته است: « معلوم بود که اين خبر حتما دروغ است و در هر سفر موفق آقاي خاتمي اسراييلي‌ها تلاش مي‌کنند که آن را خراب کنند. با آقاي خاتمي در سوييس تماس گرفتم. به شدت تکذيب کرد و گفت در داووس با هيچ خبرنگار اسرائيلي و يا غير اسرائيلي مصاحبه نکرده است و اين شيطنت هميشگي اسرائيلي‌هاست. البته محتواي خبر که آقاي خاتمي احوال رئيس جمهور اسراييل را بپرسد و اظهار تمايل کند که مي‌خواهد به اسراييل برود خودش دروغ بودن آن را همراه دارد. آقاي خاتمي چند بار تاکيد کرد که اصلا مصاحبه‌اي نکرده است. معلوم است آقاي خاتمي سفر بسيار موفقي در داووس داشته که به اين شکل مسخره و با سرعت دست به کار شده‌اند. واقعا اسرائيلي‌ها چه فکر مي‌کنند؟»

اين در حالي است كه محمد خاتمي نيز اظهارات منتسب به وي در خصوص كنفرانس هولوكاست در تهران را كه در يك روزنامه‌ي صهيونيستي منتشر شده است،‌ تكذيب كرد.

خبرگزاري فرانسه گزارش داد:« محمد خاتمي، رييس‌جمهور سابق ايران روز جمعه گفت‌وگو با يك روزنامه‌ي اسراييلي كه در آن به نقل از وي برگزاري كنفرانس هولوكاست در تهران محكوم شده است را تكذيب كرد.»

براساس اين گزارش، ابطحي به نقل از خاتمي اظهار كرد: « من هرگز هيچ گونه مصاحبه‌اي با هيچ روزنامه‌ي اسراييلي نداشته‌ام و اظهارات منتسب به من ساختگي است.»

روزنامه‌ي صهيونيستي يديعوت آحارونوت روز جمعه مصاحبه‌اي را به نقل از خاتمي منتشر كرده بود و به نقل از وي نوشته بود:« من به شدت برگزاري كنفرانس (هولوكاست در تهران‌) را محكوم مي‌كنم.»

اين روزنامه مدعي است كه در حاشيه‌ اجلاس مجمع اقتصاد جهاني در داووس با رييس جمهور سابق ايران مصاحبه كرده است.

ابطحي به خبرگزاري فرانسه در تهران گفت كه خاتمي اين مقاله‌ي منتشر شده را «چيزي بيش از دسيسه‌ي اين رسانه‌ي اسراييلي در نظر نمي‌گيرد.»

 

http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-867372

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.