۲۰ آبان ۱۳۸۵
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
سيدمحمدعلي ابطحي در مشهد: شركت‌نكردن در انتخابات مشكلي را حل نمي‌كند

 

عضو شوراي مرکزي مجمع روحانيون مبارز گفت: مهم نيست چه کساني پشت ميز شوراهاي شهر بنشينند، مهم اين است که چه ليستي راي مي‌آورد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام «سيدمحمد علي ابطحي» كه در جبهه مشارکت مشهد سخن مي‌گفت، اظهار داشت: اصلاح‌طلبان بايد با اجماع و جلوگيري از تفرقه و رقابت درون گروهي، بتوانند کرسي‌هاي شوراي شهر را به ويژه در شهرهاي بزرگ به دست آورند.

وي زينتي‌شدن راي مردم را يکي از نگراني‌هاي انتخابات پيش‌ رو دانست و گفت: يک جريان رشديافته سياسي بايد شرايط سخت را پشت سر بگذارد و در همين شرايط ، تاثيرگذاري خود را ثابت كند.

ابطحي تصريح کرد: بايد از هر راهي براي جلوگيري از گسترش نگراني زينتي‌شدن راي مردم استفاده و توجه كنيم اين نگراني‌ها تاوان بحث‌هايي است که در دوره انتخابات نهم رياست‌جمهوري در مجموعه اصلاح‌طلبان انجام داده‌ايم.

عضو شوراي مرکزي مجمع روحانيون مبارز با اشاره به اين که در حال حاضر 60 تا 70 درصد شوراهاي اسلامي شهر در اختيار اصلاح‌طلبان است افزود: متاسفانه در شهرهاي بزرگ نظير تهران، مشهد و برخي شهرهاي بزرگ ديگر شوراهاي شهر در اختيار اصلاح‌طلبان نيست و اين موضوع باعث شده تا اين تلقي که شوراها در اختيار اصلاح‌طلبان نيست، به وجود آيد.

وي ابراز عقيده كرد: بحث‌هاي تحريم انتخابات نتيجه‌اش اين شد که براي اولين بار در تاريخ انقلاب يک جريان با برخي افراط‌گري‌ها روي کار بيايد و به همين دليل مي‌گويم شرکت‌نكردن در انتخابات هيچ مساله‌اي را عوض نکرده است. ما بايد تلاش کنيم سهم خود را از جريان سياسي کشور در انتخابات به دست آوريم.

ابطحي با اشاره به اين که انتخابات شوراها دومينوي جهت‌دهنده حرکات سياسي کشور است، خاطرنشان کرد: بايد تلاش کنيم با پيروزي در انتخابات شوراهاي اسلامي زمينه حرکت سياسي در انتخابات هشتم مجلس و رياست‌جمهوري آتي را به دست آوريم.

عضو شوراي مرکزي مجمع روحانيون مبارز با بيان اين که نتايج حاصل از شعارهاي عوام‌گرايانه باعث کاهش رغبت مردم به جريان اصول‌گرا شده است، خاطرنشان کرد: سياسيون بايد به شعارهايي که مي‌دهند عمل کنند.

 

http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-822731

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.