۱۴ تير ۱۳۸۵
انتشار در: کیهان
دستگيري چند عضو گروه انجمن حجتيه ( خبر ويژه)

 

سيدمحمد علي ابطحي معاون سابق حقوقي رئيس جمهور نوشت با پدرش سيدحسن ابطحي كه يكي از چهره هاي شاخص انجمن حجتيه است و عملاً پس از فوت شيخ محمود حلبي اداره فكري اين مجموعه را تا حدود زيادي در دست دارد، اختلاف نظر داشته و از همين رو هيچگاه اعتقادات و تحليل هاي سياسي او مورد قبول پدرش نبوده است.

سيدحسن ابطحي كه هفته گذشته با چند نفر ديگر از عناصر اين گروهك دستگير شده اند طي دو سه سال گذشته تبليغات انحرافي فراواني را در سطح كشور به راه انداخته اند آنان جلسات هفتگي خود را عمدتاً در يك باغ بزرگ در منطقه لواسان كه ساختمان مجللي در آن قرار دارد، برگزار مي كردند و در اين جلسات راههاي رسوخ در اقشار مذهبي و ايجاد انحرافات را مورد بحث قرار داده و براي اجرايي شدن به شهرستان ها ارسال مي كردند.

در اين ميان ماهنامه «خورشيد مكه» كه با تبليغات بسيار گسترده و غير متعارف در سطح كشور توزيع مي شد، بصورت سازمان يافته به انحراف در باورهاي مذهبي مي پرداخت و به دروغ افراد شياد را بعنوان كساني كه با امام زمان (ع)رابطه خصوصي دارند، معرفي مي نمود.

سوء استفاده از محبت مردم به حضرت وليعصر- عجل الله تعالي فرجه الشريف- از سوي اين گروه دستمايه انحراف افرادي در بعضي از شهرستان ها بود در حالي كه باورهاي مذهبي شركت كنندگان در اين جلسات در معرض هجوم افكار باطل قرار مي گرفت.

خبرهاي رسيده از اين گروه بخصوص در قم، كرج و لواسانات نشان مي داد كه آنان اقدامات خود را تشديد كرده بودند و اين سبب طرح شكايات مختلف از سوي مردم شده بود.

 

http://www.kayhannews.ir/850414/2.htm

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.