۱۲ تير ۱۳۸۵
انتشار در: روز آنلاین
توسط وزارت اطلاعات صورت گرفت / بازداشت پدر محمد علي ابطحي (گلاره ماد)

 

آيت الله سيد حسن ابطحي، پدر حجت الاسلام سيد محمد علي ابطحي، به اتهام آنچه "ادعاي ارتباط با امام زمان" ذکر شده بازداشت شده است. اين روحاني سرشناس که تاکنون کتابهاي متعددي از وي درزمينه مسائل روحي و امام زمان شناسي به رشته تحرير در آمده، از حدود پانزده روز پيش - که درتهران به سر مي برد - از سوي وزارت اطلاعات و بنا به حکم دادگاه ويژه روحانيت دستگير شده و به قم منتقل گرديده است. گفته مي شو ۱۵  نفراز شاگردان وي نيز در شهرهاي مختلف کشور دستگير شده اند.

آيت الله ابطحي که ۷۱ سال دارد و علي رغم کهولت سن زير بازجويي هاي شديد قرار گرفته، از بدو دستگيري تا ده روز به علت مسائل قلبي و نوسان فشار در بيمارستان بستري بوده است. بنابر اطلاعات رسيده وضعيت وي از اين جهت نگران کننده است که در سال گذشته عمل قلب باز انجام داده است.

وي داراي تفکراتي متفاوت از فرزند خود مي باشد؛ به نحوي که در زمان انتخابات ازطرفداران احمدي نژاد بوده و وي را "امام زماني" مي دانسته است. در همين ارتباط سايت تندروي "انصارنيوز" دليل بازداشت آقاي ابطحي را "نقض تعهد قبلي مبني بر [عدم] انجام فعاليت هاي تشكيلاتي" دانسته و افزوده که نامبرده "پيش از اين به دليل انجام فعاليت هاي تشكيلاتي مشكوك ، از جانب نهادهاي امنيتي كشور مورد بازخواست گرفته و مدتي را به حالت تبعيد در كلاردشت به سر مي برده است". به ادعاي اين سايت: "وي پس از آنكه در دولت خاتمي ، پسرش به پست هاي مهم و كليدي گمارده شد از موقعيت استفاده نمود و فعاليت هاي قبلي خود را مجددا از سر گرفت و در شهرهاي مختلف كشور تشكيلات عريض و طويلي به راه انداخت كه نشريه خورشيد مكه يكي از محصولات آن بود. گفتني است، فرزند اين مدعي رابطه با امام زمان(عج) كه او نيز در كسوت روحانيت است ، در سايت شخصي خود ، مدام دولت احمدي نژاد را به دليل آنچه كه تحجر و ارتجاع و سوء استفاده از مقدسات مي نامد، مورد حمله و بعضا" تمسخر قرار مي دهد."
بازداشت سيدحسن ابطحي به اتهام ادعاي ارتباط با امام زمان درحالي صورت مي گيرد که ادعاهاي با اين مضمون دست، تاکنون از سوي بسياري از مسوولان محافظه کار مطرح شده است. به عنوان نمونه، آيت الله مشکيني پس از تعيين کابينه رييس جمهور که اظهار داشته بود اين نمايندگان دولت همگي به امضاي امام زمان رسيده اند. تحليلگران هدف از بازداشت آقاي ابطحي را فشار بر فرزند وي که منتقد دولت احمدي نژاد است ارزيابي مي کنند.

 

www.roozonline.com/01newsstory/016402.shtml

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.