۰۹ بهمن ۱۳۸۴
انتشار در: خبرگزاری آفتاب
ابطحی: خدا کند فلسطینی ها قدر دموکراسی را بدانند

 

آفتاب: محمد علی ابطحی رئیس دفتر سابق سید محمد خاتمی رئیس جمهور ایران در مورد پیروزی جنبش حماس در انتخابات فلسطین نوشت:« این که حماس پذیرفت از راه صندوق های رای سرنوشت مردم فلسطین رقم بخورد، گام مهمی برای رسیدن به صلح است.

ابطحی در ادامه به ذکر دو نکته از انتخابات فلسطین پرداخته و نوشت:«۱- اگر انتخابات مسیر طبیعی خود را داشته باشد و در مقدمات آن موانع بی دلیل که اطمینان به نتیجه را خدشه دار می کند، نباشد، نتیجه آن هر چند تلخ، برای مردم و دنیا شیرین است و قدرت ها نمی توانند در برابر آن بایستند. ۲- وقتی حماس پیروز شد با آن که تا دیروز گروه تروریست مسلح شناخته می شد، بلافاصله اعلام کردند که با همه دنیا همکاری می کنند و به قواعد بین المللی پایبندند و قصد رویارویی با دنیا راندارند. ابطحی در ادامه نوشت:« این قاعده پیروزی است. بعد از انتخابات، آنها که به قدرت می رسند، باید روش خود را تغییر دهند و شعارهای تحریک آمیز ندهند.»
ابطحی در پایان نوشت:« امید که فلسطینی ها قدر دموکراسی را بدانند، حیف که خبرگزاری ها خبر از درگیری فتح و حماس می دهند. گویا عادت به اسلحه باعث شده که به راحتی لذت دموکراسی را نچشند.»

http://aftabnews.ir/vdccpoq2bxqo1.html

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.