۰۲ دی ۱۳۸۴
انتشار در: بی بی سی
محمد خاتمی وبلاگ نويس

محمد خاتمی در مراسم "شب‌ چله‌ با مردی با عبای شکلاتی"
خاتمی: بنا بود آقای ابطحی به من اينترنت ياد بدهند ولی هنوز اين كار را نكرده‌اند

رئيس جمهور پيشين ايران با نگارش يک متن برای وبلاگی که از طرف يک مجله جوان پسند به وی هديه داده شده، به بلندپايه ترين شخصيت سياسی ايرانی که به وبلاگ نويسی روی آورده بدل شد.

در نخستين نوشته ای که به نظر می آيد محمد خاتمی نوشته است او با اشاره به ارزش های اخلاقی چون "عشق به حقيقت" و "عشق به آزادی" از خوانندگانش خواسته است که "بياييد برای آبادانی و اعتلای ايران عزيز از هيچ كوششي خسته نشويم و اميدوار باشيم و با همبستگی و بيداری راه سربلندی را با يكديگر طی كنيم".

اين نوشته چندان به سبک و سياق ادبيات وبلاگ ها نيست و از لحنی نسبتا رسمی و خشک برخوردار است.

در اين نوشته هيچ نشانه ای از اينکه آيا محمد خاتمی قصد دنبال کردن وبلاگ نويسی را دارد يا خير به چشم نمی خورد. برخی از صاحب نظران اين نکته را دليلی بر جدی نبودن خاتمی در اين کار عنوان می کنند.

پيش از او محمدعلی ابطحی، مشاور و معاون معتمد محمد خاتمی لقب اولين سياستمدار وبلاگ نويس ايرانی را از آن خود کرده بود. وی زمانی که هنوز معاون پارلمانی رئيس جمهور بود نوشتن در وبلاگ شخصی خود را با مطالب غير رسمی که بارها مورد انتقاد محافظه کاران قرار گرفت، آغاز کرد.

البته در دوران آخرين انتخابات رياست جمهوری نيز استفاده از اينترنت به شکلی گسترده مورد توجه نامزدهای انتخاباتی قرار گرفت. برخی از آنان با ورود با "مجامع مجازی" همچون "اورکات" يا روی آوردن به وبلاگ نويسی تلاش کردند مخاطبينی در اين عرصه پيدا کنند.

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/story/2005/12/051223_fb_khatami-site.shtml

 

© Copyright 2003-2022, Webneveshteha.com. All rights reserved.