۱۹ ارديبهشت ۱۳۸۳
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
معاون پارلماني رييس‌جمهور و انتشار كتاب،ابطحي ” تدبيـر و تحـمل“ را به بازار نشر فرستاد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس سياسي
تدبير و تحمل“ عنوان كتابي دربرگيرنده‌ي مجموعه‌اي از مصاحبه‌ها و يادداشت‌هاي سياسي حجت‌الاسلام سيدمحمدعلي ابطحي است كه به تازگي انتشار يافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران، ايسنا، اين كتاب كه از روز يكشنبه، بيستم ارديبهشت‌ماه در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود، روايتي از مهمترين وقايع سياسي كشور طي شش سال گذشته است.

اتفاقاتي نظير حمله به كوي دانشگاه، ترور سعيد حجاريان، نحوه‌ي حضور مجدد خاتمي در عرصه انتخابات و برگزاري انتخابات هفتمين دوره‌ي مجلس از جمله مواردي هستند كه معاون حقوق و پارلماني رييس‌جمهور، اطلاعات قابل توجهي را در خصوص آنها به خواننده عرضه و در هر مورد، تحليل‌هاي شخصي‌اش را نيز درباره‌ي چرايي آنها بيان مي‌كند.

وي در مقدمه‌ي كتاب، تحليل فشرده‌اي از پديده‌ي دوم خرداد و مسائل پس از آن ارائه مي‌كند و در خلال آن به بيان برخي از ويژگي‌هاي شخصيتي خاتمي و تاثير اين ويژگي‌ها بر رفتار سياسي او مي‌پردازد و مي‌نويسد: بسياري از ويژگي‌هاي خاتمي همان‌قدر كه عامل محبوبيت و بعضا موفقيت او بوده، به دليل آنكه ديگران در جبهه‌ي مقابل و بعضي در داخل جبهه‌ي دوم خرداد، آن صفات را دارا نبودند، عامل ناكامي او و به تبع، عامل ناكامي جنبش اصلاحات هم بوده است.

رييس دفتر رييس‌جمهور در دوره‌ي اول و معاون پارلماني وي در دوره‌ي دوم اظهار اميدواري مي‌كند كه خواننده‌ي كتاب بخشي از دشواري‌ها و پيچيدگي‌هاي اين سالها را از خلال سطور آن احساس كنند.

او در ابتداي مقدمه مي‌نويسد: ‌اكنون كه شش سال از پديده‌ي دوم خرداد مي‌گذرد و من به كارنامه‌ي خاتمي نظر مي‌كنم، به خود اين جسارت را مي‌دهم كه سخن حافظ را كمي دستكاري كنم و بگويم “ كار ملك در دوران ما نيازمند تدبير و تحمل است“ .

بر اساس اين گزارش، اين كتاب با 368 صفحه، در قطع رقعي از سوي انتشارات “لوح فكر“ به بازار نشر عرضه شده است.

 

لینک مطلب

© Copyright 2003-2021, Webneveshteha.com. All rights reserved.