۲۲ مهر ۱۳۸۳
انتشار در: روزنامه ايران
مجيدانصارى جانشين ابطحى شد

گروه سياسى:
خاتمى خطاب به ابطحى: با سپاس فراوان از همراهى هاى مؤثر جناب عالى با اينجانب در همه مراحل، اينك كه اصرار بر ترك خدمت در سمت فعلى داريد با آرزوى موفقيت براى شما و با اميد به اينكه از اين پس نيز در مقام مشاور در رايزنى ها از نظر و تجربه شما بهره بگيريم با استعفايتان موافقت مى نمايم.

سيد محمد خاتمى رئيس جمهورى با پذيرش استعفاى سيد محمدعلى ابطحى از سمت معاون امور حقوقى و پارلمانى، وى را به عنوان مشاور رئيس جمهورى برگزيد.
رئيس جمهور طى حكمى جداگانه حجت الاسلام والمسلمين مجيد انصارى را به عنوان معاون امور حقوقى و پارلمانى منصوب كرد.
ديروز ابطحى در سايت خود نوشت:
من از ابتداى مجلس هفتم تا اين مرحله سه بار استعفاى خود را تقديم رئيس جمهور كرده بودم. براى من مهم بود كه آقاى خاتمى بدانند كه اين استعفا نه از سر عدم همكارى و همراهى آقاى خاتمى است. چون اينقدر مى فهمم كه بدانم هويت سياسى و فرهنگى من از خاتمى است. خوشبختانه امروز نزديك ظهر پى نوشت آقاى خاتمى در زير ورقه استعفايم را خواندم مطمئن شدم كه ايشان به خوبى مى دانند كه من رفيق نيمه راه نيستم. در معاونت پارلمانى به هر دليل نمى توانستم تعامل بين دولت و مجلس را برقرار كنم.
من هم ضمن تشكر از پذيرش استعفايم به دليل آنكه مثل هميشه تنها راه نجات كشور را در انديشه اصلاحى آقاى خاتمى مى دانم، هرچند مشكلات و سختى هاى فراوانى در پيش باشد بيش از گذشته در اين راه اعتلاى ملت ايران تلاش خواهم كرد. به آقاى مجيد انصارى هم كه جايگزين من شده است تبريك مى گويم و اميدوارم بتواند تعامل خوبى بين مجلس هفتم و دولت برقرار كند. كارى كه من توانايى آن را نداشتم. از همه همكارانم در دولت هم تشكر و خداحافظى مى نمايم.
در وب نوشت هم سعى مى كنم بيشتر از گذشته خودم باشم

 

لينک مطلب

© Copyright 2003-2019, Webneveshteha.com. All rights reserved.