۲۰ تير ۱۳۸۳
انتشار در: خبرگزاری ايسنا
ابطحي: در دوره‌ي رييس‌جمهور فقيد اتريش، روابط دو كشور به اوج رسيد

سيدمحمدعلي ابطحي به نمايندگي از سوي رييس‌جمهور كشورمان در مراسم تشييع و خاكسپاري رييس‌جمهور فقيد اتريش شركت كرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كلستيل رييس‌جمهور اتريش بعد از ظهر امروز طي مراسمي در شهر وين با حضور روساي جمهور و نمايندگان دولت‌هاي‌ برخي از كشورها خاكسپاري شد.
سيد محمدعلي ابطحي معاون حقوقي و پارلماني رييس‌جمهور كه به نمايندگي از رييس‌جمهور ايران در اين مراسم شركت داشت، در ديدار با نخست‌وزير و تني چند از مسوولان اتريش و خانواده‌ي كلستيل مراتب تسليت دولت و ملت ايران را به آنها ابلاغ كرد.
ابطحي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار داشت: در زمان رياست جمهوري آقاي كلستيل روابط ايران و اتريش به اوج خود رسيد كه سفر رؤساي جمهور دو كشور را مي‌توان نشانه‌ي آن دانست.
وي افزود: آقاي كلستيل علاوه بر اين‌كه رييس‌جمهور كشور اتريش بودند، از طرفداران جدي و داراي پشتكار در مساله‌ي گفت و گوي تمدن‌ها در جهان شناخته مي‌شدند.
ابطحي در ادامه اظهار داشت: رييس‌جمهور فقيد اتريش در آخرين نامه‌اي كه در آخرين روز از زندگي‌اش براي رييس‌جمهور ايران امضا كردند، مجددا بر اهميت گفت و گوي تمدن‌ها تاكيد كرده بودند.
قرار است معاون رييس‌جمهور امشب به صورت رسمي با ”هاينس فيشر“ رييس‌جمهور جديد اتريش ديدار و گفت‌وگو كند.
ابطحي همچنين در حاشيه‌ي مراسم تشييع رييس‌جمهور اتريش با برخي از روساي جمهور كشورهاي اروپايي به گفت و گو پرداخت كه پوتين رييس‌جمهور روسيه طي اين گفت و گوها ابراز اميدواري كرد كه به زودي از ايران ديدار كند.

 

لينک مطلب

© Copyright 2003-2019, Webneveshteha.com. All rights reserved.