۰۸ خرداد ۱۳۸۸
انتشار در: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ابطحی: اصلاح طلبان و برخی محافظه كاران برای تغيير احمدی نژاد تلاش می‌كنند

 

محمدعلي ابطحي معاون پارلماني رييس جمهور سابق ايران در مصاحبه با روزنامه اردني العرب اليوم گفت : اصلاح طلبان و برخي از محافظه كاران براي تغيير محمود احمدي نژاد رييس جمهوري اسلامي ايران تلاش مي‌كنند .

به گزارش ايرنا، وي در گفت وگو با اين روزنامه در پاسخ به سووالي مبني بر اين كه آيا اصلاح طلبان ايران در صورت برنده شدن در انتخابات، اسراييل را به رسميت مي‌شناسند، افزود : اصلاح طلبان در صورت بدست گرفتن دولت ، اسراييل را به رسميت نخواهند شناخت.

وي گفت : اسراييل به ايران حمله نخواهد كرد ، زيرا اين حمله در زمان زمامداري بوش پيش بيني شده بود ، ولي بوش جايگاه خود را ترك كرد و هم اكنون اوباما براي تغيير دعوت مي‌كند.

ابطحي افزود : هدف تهديدهاي كابينه نتانياهو جهت حمله به ايران تنها براي شكست تلاش‌هاي صلح آميز اوباما است .

وي گفت: ايران به حزب الله با احترام نگاه مي‌كند و اين حزب لبناني خود را به عنوان يك واقعيت در صحنه لبنان و سراسر جهان به اثبات رسانده و اولين طرف عربي است كه اسراييل را شكست داده است.

ابطحي همچنين تاكيد كرد: اصلاح طلبان در ايران ، همه را به عدم دخالت در امور عراق دعوت مي‌كنند.

وي با بيان اين كه مداخله در امور سياسي عراق از سوي هر طرفي كه باشد ، مردود است ، گفت : ملت عراق بايد از منافعش حفاظت كند و ديگران از عراق دور شوند و در امور داخلي اين كشور دخالت نكنند.

وي در پاسخ به سووالي در مورد جزاير سه گانه ايراني گفت : در صورت بدست گرفتن دولت ما درباره اين مساله با امارات تماس خواهيم گرفت و اعتقاد داريم كه اين مساله تاريخي است و حل آن به نفع دو كشور مي‌باشد . لذا بايد اختلافات نسبت به آن پشت سر گذاشته شود و به ديگران از خارج منطقه زمينه مداخله در آن داده نشود.

وي افزود: ايران و امارات از لحاظ سياسي ، اقتصادي و منطقه‌اي با هم ارتباط دارند و ما براي مذاكره درباره جزاير به طور دو جانبه و بدون مداخله ديگران از آنان دعوت مي‌كنيم.

 

http://www2.irna.ir/fa/news/view/line-7/8803082184155021.htm

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.