۲۰ فروردين ۱۳۸۷
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
سيدمحمدعلی ابطحی در گفت‌وگو با ايسنا: احتمالا مشاركت غيرفعال گزينه اصلاح‌طلبان برای دور دوم انتخابات در تهران خواهد بود

 

يك عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز با اشاره به بررسي روند برگزاري انتخابات مجلس هشتم در جلسه شوراي مركزي اين تشكل روحاني گفت: مشاركت غيرفعال احتمالا گزينه اصلاح‌طلبان براي دور دوم انتخابات در تهران خواهد بود.

حجت‌الاسلام سيدمحمدعلي ابطحي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ، با اشاره به زمان برگزاري انتخابات مجلس هشتم افزود: در جلسه دوشنبه‌شب، حجت‌الاسلام والمسلمين مجيد انصاري، دبير اجرايي مجمع روحانيون مبارز گزارش مفصل و مستندي از برخي موارد تاثيرگذار در انتخابات ارائه كرد.

وي با اشاره به گزارش انصاري از فعاليت‌هايي كه براي دستيابي به نتايج و گزارش‌هاي انتخابات طي اين مدت از سوي وي و برخي ديگر از اعضاي مجمع روحانيون مبارز صورت گرفته است، ادامه داد: اين گزارش تا حدود زيادي براي تعيين مدل و شيوه فعاليت براي مرحله دوم انتخابات موثر بود.

اين عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز با اشاره به طرح بحث نامه مشترك خاتمي و كروبي در اين جلسه در عين حال از اظهار تاسف اعضاي اين تشكل روحاني به دليل آنچه آن را بي‌توجهي به اين نامه خواند، خبر داد.

ابطحي هم‌چنين با اشاره به ورود 10 نفر از اصلاح‌طلبان به مرحله دوم انتخابات در تهران گفت: در اين مرحله چند راه وجود دارد، يا همه‌ اين 10 نفر انصراف دهند كه به دليل نظرات مختلفي كه افراد دارند كنار كشيدن عملي نخواهد بود و يا مثل دور قبل فعالانه در اين عرصه شركت كنند و ستادهاي ائتلاف و نام ياران خاتمي هم برآن وجود داشته باشد كه اين كار با ادعاهايي كه در مورد برخي تخلفات مطرح شده و البته نامه آقايان خاتمي و كروبي و بي پاسخ ماندن آن منافات دارد.

وي اظهار كرد: به نظر مي‌رسد تنها راه عملي اين است كه بدون آن كه ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان و نام ياران خاتمي مطرح شود خود كانديداها تصميم بگيرند و براي دور دوم به نتيجه برسند.

ابطحي در پايان گفت‌وگوي خود با ايسنا مشاركت غيرفعال را گزينه احتمالي اصلاح‌طلبان براي دور دوم انتخابات مجلس در تهران عنوان كرد.

 

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1109816

 

© Copyright 2003-2022, Webneveshteha.com. All rights reserved.