۲۶ مهر ۱۳۸۷
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
ابطحی در جمع خبرنگاران: جبهه‌ اصلاحات طی مكانيزم‌هايی به كانديدای واحد خواهد رسيد

 

يك عضو مجمع روحانيون مبارز درباره‌ احتمال كانديداتوري همزمان خاتمي و كروبي گفت: پيش‌بيني ما اين است كه رقابت به صورت جدي تا آخر وجود نخواهد داشت؛ يعني مكانيزم‌هايي به وجود خواهد آمد كه در آن جبهه‌ اصلاحات به كانديداي واحدي مي‌رسد تا اين جريان بتواند رقابتي جدي در انتخابات آينده داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمدعلي ابطحي در حاشيه كنگره حزب اعتماد ملي در جمع خبرنگاران اظهار كرد: هنوز آقاي خاتمي اعلام كانديداتوري نكرده است و در مقابل، آقاي كروبي اعلام كانديداتوري كرده؛ بايد منتظر بمانيم ببينيم كه آقاي خاتمي كانديدا مي‌شود يا نه.

وي هم‌چنين درباره‌ ديدار رومانو پرودي، نخست‌وزير سابق ايتاليا با خاتمي و ارتباط آن با انتخابات آينده گفت: در انتخابات به جاي رويكرد به دنيا بايد رويكرد به داخل داشته باشيم. اين‌طور نيست كه در انتخابات، ديگران براي ما تصميم بگيرند، بلكه اين مردم هستند كه بايد تصميم بگيرند و انتخاب كنند و هركدام كه امكان بيشتري براي پيروزي دارند انتخاب شوند.

ابطحي درباره برگزاري اجلاسي در يزد و تقدير از سيدمحمد خاتمي با حضور چهره‌هاي بين‌المللي نيز گفت: اين جلسه يك جلسه‌ فرهنگي بود و حضور چنين شخصيت‌هايي كه به سختي در كشوري حضور پيدا مي‌كنند به احترام آقاي خاتمي بود، هم‌چنين اين نكته مهمي بود كه ملتي مورد پذيرش جامعه‌ جهاني قرار گيرد.

اين عضو مجمع روحانيون مبارز در پاسخ به سوالي درباره انتخابات و نتيجه آن با توجه به تغييرات صورت گرفته در وزارت كشور نيز گفت: مهم اين است كه جريان اصلاح‌طلبي سازماندهي جدي براي جلوگيري از تخلفات در انتخابات انجام دهد، اما اين‌كه چقدر موفق باشد روشن نيست.

وي در بخشي از پاسخ خود با اشاره به اين‌كه " شايد مدرك براي رسيدن به وزارت كشور ضروري نباشد" ابراز عقيده كرد: اما اين مطلوب نيست كه كردان‌گيت در جامعه شكل گيرد و به افكار عمومي بي‌اعتنايي شود.

 

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1216568

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.