۲۸ آذر ۱۳۸۶
انتشار در: خبرگزاری فارس
حضور خاتمی در شهرستان‌ها شايد حضور انتخاباتی باشد

 

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، محمد ابطحي امروز در حاشيه سفر خاتمي به تبريز در مجتمع فرهنگي و رفاهي پتروشيمي اين شهر در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبني بر دليل سفرهاي استاني رئيس جمهور سابق كشورمان افزود: در حال حاضر باتوجه به فضاي حاكم و نزديك شدن ما به ايام انتخابات رنگ و بوي اين سفرها بيشتر مي‌شود.

وي با بيان اينكه جريان اصلاحات يك جريان زنده و پوياست و در كشور علاقمندان فراواني دارد كه روز به روز بر نشاط‌ اين جريان افزوده مي شود، اظهار داشت: بخشي از عملكرد دولت مي‌تواند بسيار معنادار باشد كه جريان عمومي جامعه را به طرف اطلاح‌طلبان سوق بدهد.

ابطحي خاطر نشان كرد: فضاي جامعه فضائي است كه نياز دارد چهره‌هاي بزرگ اصلاحات در اين صحنه‌ها حاضر شوند و از خودشان مايه بگذارند و انديشه‌هاي اصلاح‌طلبي را تبيين كنند.

رئيس دفتر سابق سيد محمدخاتمي گفت: طبيعتاً آقاي خاتمي بعنوان نامدارترين چهره اصلاحات است و كسي كه با حضورش در صحنه رياست جمهوري، اصلاحات شكل و معنا گرفت، حضورش در جاهاي مختلف مي‌تواند تعيين كننده باشد.

وي اضافه كرد: علاقمندان زيادي بارها اصرار داشتند كه آقاي خاتمي در شهرستان هاي مختلف حضور پيدا كنند و حضور ايشان در شهرستان‌ها هم يك حضور عمومي است و حتي اگر آقاي خاتمي قصد هم نداشته باشد يك حضور انتخاباتي تلقي مي‌شود.

ابطحي تاكيد كرد: فضاي جامعه فضائي است كه بايد تلاش كنيم جريانات مختلف جامعه شكلشان كاملاً روشن و شفاف باشد و ديدگاه هاي مختلف را بتوان عرضه كرد و فضائي داشته باشند كه مردم بتوانند انتخاب كنند.

وي يادآور شد: البته نگراني‌هايي كه هميشه وجود داشته دو عقبه سخت در برابر اصلاح طلبان بوده و اين بار هم پيش‌بيني نمي‌شود كه آن دو عقبه وجود نداشته باشد.

ابطحي با بيان اينكه بحث صلاحيت ها و سلامت در انتخابات از جمله نگراني‌ها در انتخابات آتي است، اظهار داشت: بايد تلاش شود همه اقشار در جامعه شريك بوده و يك انتخاب بهتر در فضائي سالم برگزار شود.

رئيس دفتر سيد محمد خاتمي همچنين استقبال كم نظير از خاتمي را تا اين مرحله از سفر ايشان به تبريز كم نظير توصيف كرد و گفت: اين استقبال فقط استقبال از آقاي خاتمي در اين شرايط نيست بلكه معناهاي بسيار با ارزش‌تري دارد كه جامعه را نسبت به آينده كشور اميدوار‌تر مي كند.

ابطحي درباره سئوال خبرنگار ما كه از وي پرسيد نتيجه انتخابات مجلس هشتم را چطور پيش‌بيني مي‌كنيد، گفت: من پيش بيني بلد نيستم ولي احساس مي‌كنم و البته اميدوارم انتخابات آينده به سمت و به نفع جريان اصلاح طلبي باشد.

 

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8609280644

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.