۲۲ مهر ۱۳۸۶
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
محمدعلی ابطحی در گفت‌وگو با ايسنا: مجلس هشتم رويكرد اصلاح‌گرايی، معتدل و واقع‌بينانه خواهد داشت

 

يك عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز گفت: مجلس هشتم با هر كميت وتركيبي، رويكرد اصلاح‌گرايي، معتدل و واقع‌بينانه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدعلي ابطحي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار كرد: تركيب مجلس آينده بستگي چگونه پيمودن راه طولاني و سختي است كه تا انتخابات وجود دارد؛ مساله رد صلاحيت‌ها و سلامت انتخابات. بنابراين فعلا نمي‌توان پيش بيني از رويكرد تركيب مجلس آينده داشت اما به نظر مي‌رسد مجلس هشتم مجلسي واقع‌گرا و در عين حال اصلاح‌طلبي خواهد بود، يعني در واقع مجلسي با محتوي اصلاح‌گرايي فارغ از تركيب آن.

وي افزود: در سال‌هاي اخير شعارهاي غيراصلاح‌طلبانه و تند، فضاي پر التهابي را ايجاد كرده كه باعث شده است جامعه از چنين فضا وشعارهايي باز گردند؛ لذا اصل انتخابات آتي با هر كميتي، رويكرد اصلاح‌گرايي معتدل و واقع بينانه خواهد داشت در اين موضوع شكي ندارم.

اين عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز با بيان اين‌كه " با گذر زمان واقع‌بيني جامعه بيشتر شده است " خاطرنشان كرد: اين واقع‌بيني جامعه را به سمت نهادينه كردن دموكراسي سوق مي‌دهد. البته ممكن است هنوز در رفتارهاي دموكراتيك و نزديك شدن به اصلاح‌طلبان دچار ابهام باشد اما در اين‌كه دموكراسي چه در مقام موافقت و چه مخالفت، نهادينه مي‌شود، ترديدي نيست.

 

http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1014107

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.