۲۱ فروردين ۱۳۸۶
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
ابطحی: دستاوردهای سفر خاتمی به مصر در داخل مغفول ماند

 

يك عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز با اشاره به نخستين جلسه‌ي شوراي مركزي اين تشكل روحاني در سال ۸۶ گفت: در اين جلسه بحث انتخابات و شيوه‌ي فعال‌شدن مجمع روحانيون مبارز در اين عرصه و همكاري با مجموعه‌ي جريان‌هاي اصلاح‌طلب و سامان‌دهي مشكلات احتمالي در مسأله‌ي انتخابات از سوي اعضاء بررسي شد.

حجت‌الاسلام‌ سيدمحمدعلي ابطحي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خاطرنشان كرد: در اين جلسه هم‌چنين درباره توسعه‌ي ارتباطات مجمع در حوزه‌هاي مختلف با رسانه‌ها و هم‌چنين همكاري با مراكز مختلف جهاني و شكل و شيوه‌ي اين همكاري بحث شد.

ابطحي در عين حال خاطرنشان كرد: هم‌چنين در اين جلسه گزارشي از روند فعال‌شدن سايت مجمع روحانيون مبارز ارائه شد.

اين عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز در ادامه مهم‌ترين محور بحث مجمع را گزارش مفصل سفر سيد محمد خاتمي به مصر عنوان كرد و گفت: آقاي خاتمي در اين سفر جلسات متعددي با انديشمندان و صاحبان نظر در سميناري با عنوان "اسلام و چالش‌هاي آينده" در قاهره و كتابخانه‌ي معروف اسكندريه و الازهر داشت.

وي با اشاره به اين كه رييس‌جمهور سابق كشورمان در نشستي كه با صاحبان انديشه به دعوت حسنين هيكل تشكيل شده بود، شركت داشت، افزود: ‌خاتمي در اين نشست سخنراني ارائه كرده بود، هم‌چنين بازتاب اين سفر در رسانه‌هاي جهان عرب و مصر بسيار گسترده بود، اما متأسفانه اين سفر و موفقيت‌هاي آن در ايران بازتاب چنداني پيدا نكرد.

ابطحي با بيان اين كه اين سفر در مصر و كشورهاي عربي سفر پراهميتي تلقي شد، افزود: اهميت اين سفر به ويژه از اين لحاظ است كه سيدمحمد خاتمي در اولين روز سفر خود به مصر ملاقات مفصلي با آقاي مبارك داشت و در اين ملاقات‌ها مسائل جهان به ويژه جهان اسلام مورد گفت‌وگو و بحث‌هاي مفصلي قرار گرفت.

اين عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز با اشاره به اين‌كه در اولين جلسه‌ي اين تشكل در سال ۸۶، اعضا از شنيدن دستاوردها و نتايج اين سفر اظهار خشنودي كردند، گفت: به نظر ما اين يك موفقيت بزرگ براي روحانيت و كل كشور محسوب مي‌شود؛ از اين رو در جلسه‌ي مجمع روحانيون مبارز از زحمات سيد محمد خاتمي و تلاشش قدرداني شد.

 

http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-902078

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.