۲۵ دی ۱۳۸۲
انتشار در: سايت بازتاب
ابطحي: همچنان انديشه انقلاب را صادر مي‌كنيم

معاون پارلماني رييس‌جمهور گفت: مسأله جزاير سه‌گانه، نمي‌تواند مانع روابط دو كشور ايران و امارات متحده عربي شود.

 

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب»، محمدعلي ابطحي (معاون پارلماني رييس‌جمهور) در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌اي «الشرق‌الاوسط» با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد: موضوع ديدار سيدمحمد خاتمي از امارات، همچنان به قوت خود باقي است و مسأله پروتكل الحاقي كنوانسيون منع گسترش تسليحات هسته‌اي، باعث به تأخير افتادن اين سفر شده است.

 

ابطحي در بخش ديگري از گفت‌وگوي مفصل خود با اين روزنامه اظهار داشت: تحولات مثبتي كه در روابط ايران و عربستان سعودي به وجود آمد، سرآغاز ايجاد تحولات مثبت در روابط ايران و ديگر كشورهاي عربي شده است.

 

معاون پارلماني رييس‌جمهور در ادامه با اشاره به تحولات اخير در روابط ايران و مصر خاطرنشان كرد: هر دو طرف به تفاهم بسيار خوبي رسيده‌اند و به خوبي بر اين امر واقفند كه براي عادي‌سازي روابط، چه اقداماتي لازم است كه انجام دهند.

 

ابطحي با اشاره به اينكه همه قدرت‌هاي كوچك و بزرگ منطقه، نسبت به عراق توجه داشته و اجازه نخواهند داد كه عراق تجزيه شود، تصريح كرد: ايران همچنان موضوع اخذ غرامت جنگ تحميلي را دنبال مي‌كند، وي به مبلغ غرامت اشاره‌اي نكرد.

 

وي در پايان اين موضوع را كه ايران انديشه «صدور فيزيكي انقلاب» ـ صدور ابزارآلات و نيروي انساني به خارج ـ را پيش از اين مطرح كرده باشد، تكذيب كرد و گفت: انديشه انقلابي نيز به مانند ديگر انديشه‌ها در جهان با توجه به عصر ارتباطات از مرزها عبور مي‌كند.

 

 لينک مطلب

 

 

 

© Copyright 2003-2020, Webneveshteha.com. All rights reserved.