۱۲ تير ۱۳۸۴
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
تفكر خاتمي بيشترين قرباني‌ بداخلاقي‌هاي سياسي بوده است

 

هرگاه كه خواستيم اعتراض كنيم يا واكنش نشان دهيم كسي جدي نگرفت.

 

يك عضو ارشد مجمع روحانيون مبارز با ابراز تاسف از اينكه در فضاي سياسي كشور بداخلاقي‌ها برخي بعضا به نام حمايت از ارزش‌ها و دين صورت مي‌گيرد، افزود: امروز منافع برخي از بخش‌هاي قدرت در بداخلاقي‌ها تعريف شده كه همين مساله عامل نهادينه شدن آن‌ها در فضاي سياسي كشور است.

حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي ابطحي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اين كه بداخلاقي سال‌هاست در فضاي سياسي كشور ريشه دوانده و در مناسبات مختلف فعال شده است،از اين مساله ابراز ناخشنودي كرد و ادامه داد: همزمان با ورود محمد خاتمي در سال 76 به صحنه‌ي انتخابات تا به امروز تفكر وي بيشترين قرباني‌ بداخلاقي‌هاي سياسي بوده و متاسفانه ابزارهاي قدرتمند آن نيز همواره وجود داشته است تا جايي كه امروز بداخلاقي به صورت يك معزل در كشور وجود دارد.

وي با اعتقاد بر اينكه در انتخابات اخير رياست جمهوري بداخلاقي انتخاباتي دامن كساني را گرفت كه تا كنون در اين دايره قرار نداشته‌اند، خاطرنشان كرد: به غير از اين مساله سال‌هاست كه ما تهمت، افترا، دروغ را شاهديم و هرگاه كه خواسته‌ايم نسبت به اين بداخلاقي‌ها اعتراض كنيم و به بدنه‌ي سازمان‌يافته‌ي آن واكنش نشان دهيم، كسي آن را جدي نگرفته است اما در انتخابات اخير مشاهده‌ كرديم كساني كه تا ديروز ساكت بودند خود در چنبره‌ي اين بداخلاقي‌ها قرار گرفتند و فضاي جديدي را به وجود آوردند.

ابطحي ادامه داد: اگر چه ما به هيچ عنوان دوست نداريم اين نوع مسائل نسبت به هيچ كس اتفاق بيافتد اما از اينكه امروز كساني كه تا ديروز نسبت به اين بداخلاقي‌ها تبري و دوري نمي‌جستند، تلاش مي‌كنند چنين اتفاقاتي نيافتد خوشحاليم.

وي با اعتقاد بر آنكه بداخلاقي سياسي با پشتوانه‌ي قدرتمند در كشور نهادينه شده است، گفت: اين پشتوانه‌ي سازمان‌ يافته در بخش‌هاي مختلف كشور وجود دارد، لذا شكستن آن كار بسيار دشواري است. متاسفانه منافع برخي بخش‌هاي قدرت امروز در همين بداخلاقي ها تعريف شده و همين مساله دليل عمده‌ي نهادينه شدن آن در كشور است.

اين عضو ارشد مجمع روحانيون مبارز با تاكيد بر اينكه براي اجتناب از اين بداخلاقي‌ها نبايد مورد تشويق و تقدير قرار گيرند و آنچه در اين باره مستند وجود دارد افشاء شود، ادامه داد: بايد در اين راستا بدنه‌ي اجرايي، قضائي اطلاعاتي و نظامي كشور همراهي كنند.

اين فعال سياسي با اعتقاد به يك دست شدن حاكميت پس از انتخابات رياست جمهوري و با اعتقاد بر اينكه طبيعتا بداخلاقي‌ها در يك مجموعه‌ي يك دست كمتر خواهد بود، ‌اظهار اميدواري كرد: در آينده كمتر از هميشه شاهد چنين مسائلي باشيم.

مشاور رييس‌جمهور با ابراز تاسف از اينكه اين بداخلاقي‌هاي بعضا به نام حمايت از ارزش‌ها و دين صورت مي‌گيرد، اضافه كرد: ‌اين در حالي است كه ديني كه ما مي‌شناسيم و ارزش هايي كه به آن‌ها پايبنديم تهمت، دروغ ، افترا و تخريب را بدترين نوع ضد ارزش مي‌داند.

لینک مطلب

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.