۱۱ تير ۱۳۸۴
انتشار در: خبرگزاری ایلنا
محمد علی ابطحی: مجمع روحانيون مبارز ازكروبي تقاضا كرده‌‏اند كه به مجمع برگردد

 

عضو مجمع روحانيون مبارز گفت: علي‌‏رغم اختلاف‌‏نظرهايي كه در زمان انتخابات ايجاد مي‌‏شود، همه اعضا از آقاي كروبي تقاضا كرده‌‏اند كه دوباره به مجمع برگردد لذا قرار است چند نفر از بزرگان مجمع به خدمت ايشان رسيده و مصوبه را مبني بر عدم پذيرش استعفا به وي ارائه دهند.

 

محمدعلي ابطحي در گفت‌‏وگو با خبرنگار "ايلنا"، با اشاره به جلسه اخير مجمع روحانيون مبارز گفت: سوابق تاريخي كروبي و همراهي وي با امام(ره) و انقلاب از وي شخصيتي ساخته است كه همه اعضاي مجمع روحانيون مبارز حضور وي را در اين تشكل مغتنم مي‌‏دانند.

وي افزود: اصلي‌‏ترين فردي كه در تاسيس و استمرار مجمع روحانيون مبارز با مشكلات فراواني گريبان‌‏گير بوده، كروبي است بنابراين در جلسه‌‏اي با حضور رئيس‌‏جمهور و ساير اعضاي شوراي مركزي مجمع برگزار شد، اعضا با توجه به اينكه مجمع، يادگار امام(ره)و از سوي ايشان به رسميت شناخته شده است، از يار ديرين امام(ره) كه همواره در خدمت ايشان بوده‌‏اند، تقاضا كردند كه دوباره به مجمع برگردد.

ايطحي در خصوص پيوستن مجمع روحانيون مبارز به حزب فراگير كروبي، گفت: مجمع يك حزب با سابقه و مستقل است و گمان نمي‌‏كنم كه به عنوان يك تشكيلات، به اين حزب فراگير بپيوندد.

اين عضو مجمع روحانيون مبارز، مردم و تغيير ديدگاه‌‏هاي آنها را بستر اصلاح‌‏طلبي دانست و اظهار داشت: اصلاح‌‏طلبي هيچ‌‏گاه دچار انزوا نخواهند شد و معتقدم مردم در آينده‌‏اي نزديك، بيش از گذشته پايه‌‏هاي اصلاح‌‏طلبي را تقويت و به اصلاح از درون تاكيد خواهند كرد.

ابطحي افزود: مهمترين دستاورد اصلاحات آشنا كردن مردم با حقوق اساسي خود بود بنابراين جامعه‌‏اي كه با حقوق حقه خود آشنا شده است، به مسيري كه قبلا طي كرده، باز نخواهد گذاشت هرچند مصداق مورد انتخابش كانديداي اصلاح‌‏طلب نباشد.

وي چالش اصلي دولت نهم را سياست خارجي دانست و گفت: تنش‌‏زدايي واقعيتي است كه بايد با پذيرش صداقت ايران توسط دنيا صورت گيرد و دولت آينده موظف است در اين راستا تلاش كند.

معاون پارلماني سابق رئيس‌‏جمهوري افزود: آراء احمدي‌‏نژاد بيش از آنكه مربوط به سوابق سياسي وي و همراهان سياسي‌‏اش باشد، به شعارها و حرف‌‏هايش در زمان تبليغات برمي‌‏گردد و اولويت ايشان در حال حاضر بايد تحقق شعارهاي اقتصادي‌‏اش باشد.
ابطحي افزود: براي اندازه‌‏گيري تحقق توسعه سياسي, جامعه مدني و نهادينه كردن دموكراسي معياري وجود ندارد اما پيشرفت در مسائل اقتصادي و معيشت مردم را مي‌‏توان با عدد و رقم ثابت كرد كه اميدوارم دولت آينده به آنچه قول داده است، در فرصت كوتاه عمل كند.

لینک مطلب

© Copyright 2003-2022, Webneveshteha.com. All rights reserved.