۲۳ تير ۱۳۸۳
انتشار در: خبرگزاری فارس
راي اعتماد به وزير رفاه را تعامل دولت و مجلس مي‌دانيم

خبرگزاري فارس: معاون حقوقي و پارلماني رييس جمهوري گفت: عدم استيضاح وزير راه و راي اعتماد به وزير رفاه را تعامل دولت و مجلس مي‌دانيم.

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، محمد علي ابطحي پس از حضور در مجلس در جمع خبرنگاران پارلماني با بيان اينكه اگر مجلس به شريف‌زادگان وزير پيشنهادي دولت براي تصدي وزارت رفاه و تامين اجتماعي راي اعتماد بدهد نشانه تعامل خوب بين دولت و مجلس خواهد بود گفت: با توجه به فرصت اندكي كه براي دولت باقي مانده طبيعي است كه بيشترين بار حوزه وزارت رفاه بر دوش رئيس سازمان تامين اجتماعي است.
معاون حقوقي و پارلماني رييس جمهوري افزود: اگر مجلس در زمان كوتاه باقي مانده، بخواهد با دولت تعامل خوبي داشته باشد بايد در دادن راي اعتماد به وزير پيشنهادي دولت اقدام كند تا در اين فرصت كوتاه در كمك به محرومان اقدام شود اميدواريم كه مجلس با توجه به درك از اين واقعيت به شريف‌زادگان راي اعتماد دهد.
وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه هر گونه تغيير در كميته امداد امام خميني بايد با دستور رهبري صورت گيرد، گفت: ‌تاسيس اين وزارتخانه قانوني است و سير قانوني خود را طي كرده و به تاييد شوراي نگهبان رسيده است. شوراي نگهبان درباره اين مسايل حساسيت دارد و اين قانون اكنون به دولت ابلاغ شده و بايد اجرا شود.
ابطحي افزود: اگر مشكلاتي در خصوص اذن رهبري و يا مشكلات حقوقي وجود داشت شوراي نگهبان اين لايحه را تاييد نمي‌كرد.
معاون حقوقي و پارلماني رييس‌جمهوري با تاكيد بر تعامل دولت و مجلس يادآور شد: اين تعامل براي پيشرفت كشور مفيد است، اگر تعاملي بين آنها نباشد بر مردم تاثير منفي خواهد داشت.
وي خاطر نشان ساخت: دولت و مجلس قصد همكاري و تعامل دارند و ما نيز از قدم‌هاي مجلس در تعامل استقبال مي‌كنيم.
ابطحي راي اعتماد مجلس به وزير پيشنهادي دولت براي وزارت رفاه و تامين اجتماعي و عدم استيضاح خرم وزير راه و ترابري را از گام‌هاي مجلس براي تعامل با دولت دانست و تصريح كرد: ما از اينكه امور به سمتي پيش برودكه بتوانيم خدماتي در جامعه انجام دهيم استقبال مي‌كنم. معاون حقوقي و پارلماني رييس‌جمهوري با بيان اينكه ما نمي‌توانيم كسي يا چيزي را به مجلس تحميل كنيم اظهار داشت: مجلس در راي دادن يا ندادن به وزير پيشنهادي دولت مختار است اين حق مجلس است اما با اين حال ما خواست خود را از مجلس اعلام مي‌كنيم.
وي افزود: دولت علاقه‌مند است تا وزير رفاه و تامين اجتماعي راي بياورد و راي آوردن وزير را نوعي تعامل مجلس با دولت مي‌دانيم.
ابطحي با بيان اينكه دولت تصميم نمايندگان مجلس را مي‌پذيرد افزود: با توجه به بررسي دولت در معرفي وزير رفاه و تامين اجتماعي تصور اين است كه هر چه سريعتر وزير رفاه به كار خود مشغول شود تا در آينده شاهد خدماتي به مردم باشيم.
معاون حقوقي و پارلماني رييس جمهوري، در خصوص پس گرفته شدن استيضاح وزير راه با بيان اينكه رسما چيزي به ما اعلام نشده، گفت: اما اخباري از گفت‌وگوهايي در داخل مجلس به ما رسيده است.
وي استيضاح را آخرين مرحله دانست و تصريح كرد: مراحل قبل از استيضاح بايد طي شود يعني قبل از آن مرحله سوال، طرح در كميسيون‌ها و بحث و بررسي مطرح است اميدواريم كه آقاي خرم در اين مراحل بتواند نظر نمايندگان استيضاح كننده را تامين كند.
ابطحي در خصوص جلسه مشترك نمايندگان مجلس با دولت گفت: هنوز زمان مشخصي براي اين جلسه تعيين نشده، هيات رييسه مجلس پيگيري اين قضيه است و ما نيز اين مساله را دنبال مي‌كنيم.

 

لينک مطلب

 

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.