۱۷ مرداد ۱۳۸۴
انتشار در: خبرگزاری آفتاب
ساختار مجمع روحانیون مبارز تغییر کرد

محمد علی ابطحی از تغییر ساختار مجمع روحانیون مبارز و انتخاب سید محمد خاتمی به عنوان نخستین رییس شورای مرکزی این مجمع خبر داد.

 عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز افزود : این تصمیمات در جلسه فوق‌العاده مجمع روحانیون مبارزدر منزل سید محمد خاتمی و بدون حضور مهدی کروبی، دبیرکل سابق مجمع؛ با اکثریت آرا به تصویب رسید

وی همچنین اعلام کرد: در هفته های آینده، در پی بازنگری در ساختار مجمع و تغییر اساسنامه آن، دبیرکل زیر نظر رئیس شورای مرکزی و با انتخاب اعضای شورای مرکزی مسولیت‌های اجرایی را برعهده می گیرد.

به گفته وی، در جلسه دیشب بر تقویت وجهه فکری و فرهنگی مجمع روحانیون مبارز برای مقابله با موج تحجر و واپس گرایی به نام دین در جامعه تاکید شد.

ابطحی با بیان اینکه مقابله با اباهه گری و الحاد، وظیفه روحانیت است، افزود: در جلسه دیشب تاکید شد احیا و استمرار اندیشه حضرت امام (ره) می تواند به عنوان ضرورت های اصلی ادامه فعالیت های مجمع باشد و به عنوان حرکتی راهبردی مورد توجه قرار گیرد.

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز گفت: در جلسه دیشب از خدمات هشت ساله خاتمی در تلاش، فعالیت، همراهی و یاری ‌رسانی به مردم و اعتلای نام ایران و اندیشه‌های اسلامی تشکر و قدردانی شد.

به گفته وی، همچنین در این جلسه از زحمات شجاعانه و همه جانبه آقای کروبی به عنوان دبیرکل پرنشاط و فعال تقدیر شد.

ابطحی با خودداری از پاسخ به سوالاتی در زمینه رقبای آقای خاتمی برای تصدی ریاست شورای مرکزی مجمع، تمایل خاتمی برای تصدی این سمت و همچنین پیش بینی دبیرکل این مجمع خودداری کرد و گفت : در پایان جلسه دیشب پس از گفت وگو و مذاکره فراوان، به اتفاق اکثریت آرا، آقای خاتمی به عنوان رئیس شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز انتخاب شد

لینک مطلب

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.