۲۴ دی ۱۳۸۲
انتشار در: http://www.isna.ir
ابطحي به ‌نقل ‌از خاتمي: بررسي صلاحيتها ربطي به خارجي‌ها ندارد، جرياني افراطي به نام مقابله با افراطيون، تفكري را كه من براي آن آمده بودم‌ هدف قرار داده است

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس سياسي
معاون حقوقي و پارلماني رييس‌جمهور با تشريح محورهاي اصلي سخنان رييس‌جمهور در جلسه‌ي غيرعلني امروز مجلس شوراي اسلامي گفت كه خاتمي در اين جلسه بر داخلي بودن مساله بررسي صلاحيت‌ها تاكيد كرد و پيگيري آن را به خارج از مرزهاي كشورمان بي‌ربط دانست.
سيد محمدعلي ابطحي در گفت و گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار داشت: رييس‌جمهور در اين جلسه گفت كه يك جريان افراطي كه قبل از دوم خرداد به حضور من در صحنه علاقه‌مند نبود، هم‌چنان به نام مقابله با افراطيون، تفكري كه من براي آن آمده بودم را هدف قرار داده است.
ابطحي يادآور شد كه رييس‌جمهور درباره‌ي ردصلاحيت‌ها تاكيد داشته كه تحميل معيارهاي غلط و غيرقانوني براي ردصلاحيت‌ها غيرقابل قبول و غيرقابل تحمل است.
وي اظهار داشت: رييس‌جمهور اين موضوع را حق نمايندگان دانست كه در برابر روند ردصلاحيت‌ها عكس‌العمل نشان دهند و مقاومت كنند.
معاون حقوقي و پارلماني رييس‌جمهور با اشاره به بخش ديگري از اظهارات خاتمي به نقل از وي گفت: بايد توجه داشت مساله‌ي فعلي ما حل مساله‌ي ردصلاحيت‌هاست و اين به معناي رعايت نكردن حدود و مرزهاي قانوني و ارزش‌هاي نظام جمهوري اسلامي نيست؛ ما بايد با اين شيوه‌هاي غلط مبارزه كنيم.
ابطحي در ادامه با اشاره به بخشي از سخنان رييس‌جمهور خطاب به نمايندگان مجلس به نقل از او گفت: اين حق مسلم شماست كه بايستيد. نه تنها براي خودتان، بلكه براي صدها نفري كه معتقديم آنها نيز بي‌دليل رد شده‌اند و تريبوني براي طرح نظرات و ديدگاههاي خود ندارند.
ابطحي ديدگاه رييس‌جمهور را در مورد دخالت آمريكا تشريح كرد و از قول او گفت: ما بر اساس اصول خود رفتار مي‌كنيم و پي‌گيري اين مسايل ربطي به خارج از مرزهاي كشورمان ندارد. اگر همه‌ي خارجي‌ها هم بگويند كه آن‌چه كه در ايران اتفاق افتاده و جريان ردصلاحيت‌ها درست است، باز هم ما اعتقاد داريم كه اين روش، روش غلطي بوده است.
ابطحي هم‌چنين ابراز عقيده كرد كه اين شيوه‌ي ردصلاحيت‌ها مي‌تواند جمهوريت نظام را نفي كند و آن را به عنوان يكي از پايه‌هاي اصلي انقلاب از بين ببرد.

كد خبر :8210-11219

© Copyright 2003-2019, Webneveshteha.com. All rights reserved.