۱۶ دی ۱۳۸۲
انتشار در: سایت بازتاب
فيلتر شدن سايت‌هاي سياسي و ادامه فعاليت‌هاي سايت‌هاي...

خبرنگار «بازتاب» گزارش داد: در حالي كه سايت‌هاي ضداخلاقي همچنان با بي‌تفاوتي از سوي كميته فيلترينگ به فعاليت خود ادامه مي‌دهند، روز گذشته يكي از سايت‌هاي اينترنتي متعلق به اصلاح‌طلبان فيلتر شد.

 

خبرنگار «بازتاب» مي‌افزايد: به رغم گزارش‌هاي قبلي «بازتاب» درباره فيلتر نشدن سايت‌هاي ضداخلاقي، تاكنون اين سايت‌ها به دلايل نامعلومي همچنان فيلتر نشده‌اند و در مقابل، برخي سايت‌هاي سياسي اصلاح‌طلب كه در ماه‌هاي اخير با كاهش مخاطب نيز روبرو شده بودند، فيلترگذاري شد.

 

همزمان گروهي از نمايندگان مجلس نيز خواستار برخورد با سايت‌هاي اينرنتي «ضداصلاحات» شدند.

 

گفته مي‌شود، اعتراضات اين نمايندگان، عمدتا عليه دو سايت «افشا» و «گوياآ» است در طي ماه‌هاي اخير، اخبار و گزارش‌هاي متعددي عليه بهزاد نبوي و برخي ديگر از چهره‌هاي اصلاح‌طلب منتشر كرده‌اند.

 

در اين حال محمدعلي ابطحي، معاون حقوقي رياست‌جمهوري نيز در تازه‌ترين يادداشت سايت شخصي خود، از هرگونه فيلترينگ انتقاد كرده و نوشته است: دوستان در مجلس، اخيرا تلاش کرده‌اند که آقاي خاتمي، اطلاعات خود را در مورد سايت‌هاي ضد اصلاحات ـ که بر پايه گزارش‌هاي مستند است ـ مطرح کند. من با اين دوستان اختلاف نظر دارم. البته مي‌دانم که به چه نوع اطلاعاتي اشاره دارند. طبعاً  نتيجه‌اش اين خواهد بود که مشخص مي‌شود، چه سازمان‌ها و ارگان‌هايي به طور رسمي، پشت سر سايت‌هاي ضداصلاحات هستند. چگونه کساني که خود را جزيي از ارزشي‌ترين عناصر جامعه قلمداد مي‌کنند بي‌پرواترين اتهامات، کثيف‌ترين دروغها و دور از اخلاق‌ترين تهمت‌ها را به مخالفان سياسي خود که جناح اصلاح‌طلب باشند، مي‌زنند و به عنوان سايت فلان و بهمان منتشر مي‌کنند و بعد هم از قول آن سايتها نقل قول مي‌نمايند!

 

ممکن است، دوستان مجلس بخواهند، اين حقيقت را که مستنداً معلوم شده، فاش شود. اين يک مطلب سياسي است که مي‌توانند، پيگيري کنند.

 

اما من اعتقاد دارم، مبنا بر تعطيلي هيچ سايتي نگذارند، از سايتهاي سياسي ضد اصلاحات هم دفاع مي‌کنم تا به تبع آن، محيط اينترنت خصوصيات خودش را حفظ کند. اين را در حالي مي‌گويم که حتي اگر به قسمت بازتابهاي همين «سايت وب‌نوشت» (سايت شخصي ابطحي) مراجعه کنيد، متوجه خواهيد شد که چگونه مرتب سهميه دروغ‌پردازي و اتهام‌پراکني در اين سايتها دارم.

 

تقاضاي تعطيلي سايت، کاري است که در اين دنيا، کسي نمي‌تواند آن را دنبال کند. شخصاً اينقدر احساس حقارت مي‌کنم که مي‌بينم، مرتب راههاي بازکردن سايتها ايميل مي‌شود و يا به آن راهنمايي مي‌شوم. حرفي است که همواره به همه مسوؤلان مي‌زنم؛ بايد واقعيت دنياي امروز را پذيرفت.

 

صبح ديدم سايت «امروز» فيلتر شده است؛ مهم‌ترين سايتي که از اصلاح‌طلبان حمايت مي‌کرد. پيگيري کردم، ديدم در همان مصوبه‌اي که تقاضاي تعطيلي سايت امروز شده، سايت «گوياآ» هم مصوبه تعطيلي دارد. تلاش فراواني مي‌کنيم که سايت «امروز» باز شود و خدا کند سايت «گوياآ» هم با همه فحاشي‌ها و اهانتها باز بماند.

 

© Copyright 2003-2019, Webneveshteha.com. All rights reserved.