۱۷ اسفند ۱۳۸۲
انتشار در: http://isna.ir
وزير كشور درباره‌ي انتخابات حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد،

 

ابطحي:
وزير كشور درباره‌ي انتخابات حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد
بايد دنبال تحقق شعارهاي مجلس هفتم باشيم

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس مجلس شوراي اسلامي
معاون حقوقي و پارلماني رييس‌جمهور اظهار داشت: حتما انتخابات، ناگفته‌هاي زيادي دارد و اگر وزير كشور بخواهد حرف بزند، حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، محمدعلي ابطحي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آقاي موسوي لاري بيشتر ترجيح مي‌دهد كه سكوت كند و حرفي نزند؛ زيرا اگر بخواهد حرف بزند، حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد كه معلوم نيست گفتن اينها در شرايط فعلي كشور تا چه حد فايده داشته باشد.
وي در پاسخ به سوالي در خصوص نوع تعامل مجلس هفتم و دولت تصريح كرد: نبايد پيش‌داوري كرد. شعارهايي كه مجلس هفتم ارايه كرده است بسيار قابل قبول است، و شعارهايي است كه جامعه‌ي اصلاح‌طلبي كشور هم به دنبال تحقق آن بوده است. ايران آزاد، آباد و شاد اگر به لوازمش پايبند باشيم، همان چيزي است كه ما دنبالش بوديم.
وي افزود: بحث ديگري كه مطرح شده، ارتباطات خارجي و سياست خارجي است كه حتي شكستن تابوي روابط با آمريكا توسط جرياني كه در انتخابات پيروز شدند،چيزهايي است كه بايد در اين مرحله دنبال تحقق آن باشيم و اگر تحقق پيدا كند، ما هم مشكلي با اين شعارها نداريم، و در راستاي تحقق آن حمايت هم مي‌كنيم.
ابطحي گفت: با توجه به اين‌كه جناح محافظه‌كار 15 درصد آراي سنتي خود را در تهران مانند هميشه بيشتر نداشت، همان 15 درصد را با شعارهاي اصلاح‌طلبانه جذب كرد و اين نشان مي‌دهد كه تغيير اساسي در جمع راي‌دهندگان سنتي آنها ايجاد شده است.
وي با اشاره به تبليغات انتخاباتي جناح محافظه‌كار تصريح كرد: آنها اين بار بدون رودربايستي تبليغات خود را از صدا و سيما و تابلوهاي شهر انجام دادند و وارد انتخابات شدند، و انتظار داريم كه شعارهايشان در صحنه‌ي عمل اجرا شود.
وي هم‌چنين در پاسخ به سوالي اظهار داشت: آقاي خاتمي و دولت، مقاومت خود را براي برگزاري انتخابات عادلانه و رقابتي انجام دادند و انتظارشان اين بود كه اگر اين اتفاق نيفتد، انتخابات را برگزار نكنند. اما آقاي خاتمي بر اساس قانون اساسي فعلي رييس‌جمهور شده است و در اين قانون نيز قدرت تقسيم شده است و بخش‌هاي ديگر كشور نيز قدرت در اختيار دارند. بنابراين رييس‌جمهور نمي‌تواند تصميمي كه مي‌گيرد حتما اجرا كند.
وي هم‌چنين شايعات مربوط به استعفاي عبدالله رمضان‌زاده سخنگوي دولت را رد كرد.

 

لینک مطلب

 

© Copyright 2003-2020, Webneveshteha.com. All rights reserved.