۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۳
انتشار در:
انتصاب نمايندگان راه نيافته به مجلس هفتم در پستهاي مديريتي عادي است

خبرگزاري فارس: محمد علي ابطحي گفت: انتصاب نمايندگان راه نيافته به مجلس هفتم در پستهاي خاص وزارت نفت و وزارت امورخارجه يك روال طبيعي و بسيار عادي است.

 

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، ابطحي معاون حقوقي و امور مجلس رئيس جمهوري كه در پايان جلسه امروز هيئت وزيران با خبرنگاران سخن مي گفت تصريح كرد: اخيرا چند روزنامه اين موضوع را پي گيري مي كنند ولي هميشه وقتي كار مجلس تمام مي شود در بخشهاي اجرايي از نمايندگان استفاده مي شود و به مقتضاي تجربياتي كه داشتند در دستگاههاي مختلف شروع بكار مي كنند.
ابطحي در پاسخ به اين سوال كه چگونه نمايندگي مجلس را كه مقامي انتخابي است با مديريت هاي انتصابي مقايسه مي كنيد، تشبيه گردش مديريت در نظام جمهوري اسلامي با اصل بقاي انرژي را نادرست دانست و گفت: البته انتخابات مجلس هفتم چندان هم انتخابي نبود ولي استفاده از نمايندگاني كه سالها در عرصه هاي مختلف قانونگذاري و مديريت نظام تجربه دارند كار درستي است.
ابطحي شايعات اخير مبني بر بركناريش از معاونت حقوقي و پارلماني رئيس جمهور را رد كرد و گفت: رئيس جمهور با من صحبت كرده است و من معاون حقوقي و پارلماني باقي مي مانم.
وي در خصوص خروج پرونده حقوق بشر ايران از دستور كار اتحاديه اروپايي گفت: اين اتحاديه معيارها و ملاكهايي دارد كه معمولا اين معيارها را در كار خارج كردن و وارد كردن پرونده ها بكار مي برند ، قبلا هم تلاشي در اين راستا شده بود و هماهنگي هايي هم باكشورهاي مختلف صورت گرفته بود و الان هم ما از اين مسئله استقبال مي كنيم.
ابطحي گفت: هر چقدر حقوق بشر در ايران يا هر جاي دنيا بيشتر رعايت شود بايد استقبال كرد، حقوق بشر بحث عمومي است البته خيلي بهتر از وضعي كه الان هستيم مي توانيم باشيم و هيچ آسيبي هم به روند كشور وارد نشود ، در بخشهاي مختلف مثل مطبوعات و زندانيان مي توان كار كرد و در واقع ما زندانيان بسيار كمي داريم اما فشار خيلي زيادي هم بخاطر رفتارها ايجاد مي شود.
معاون حقوقي و پارلماني رئيس جمهوري در خصوص نوشتن نامه توسط آقاي خاتمي به جوانان گفت : آقاي خاتمي نامه مهمي را همين روزها به مردم ايران بخصوص به جوانان مي نويسند ضمن اينكه نامه آقاي خاتمي زودتر از دوم خرداد انتشار مي يابد.
وي اضافه كرد كه اين نامه مهم است و قابل توجه و نوعي جمع بندي مجموعه روند سالهايي است كه بر دو دولت گذشت.
وي در خصوص معاونت سازمان ايرانگردي وجهانگردي گفت: آقاي مرعشي روز گذشته از نمايندگي استعفا كرده كه به اين دليل است كه معاون اين سازمان شود.
ابطحي در خصوص اظهارات آقاي هاشمي شاهرودي مبني بر منع شكنجه در زندانها و اينكه اين بدين معناست كه شكنجه وجود داشته است گفت: اگر اين اتفاق در آينده در سيستم قضائي و زندانهاي ما عملي شود ما بايد استقبال كنيم ، چون آن اسلامي كه ما مي شناسيم و قانون اساسي كه ما داريم شكنجه را منع كرده و معتقد است كه بايد عدالت رعايت شود حتي در مورد زندانيان.
ابطحي در خصوص پيگيري وضعيت زندانيان سياسي توسط دولت گفت: دولت پي گير است اما فكر نمي كنم دولت زياد تاثير گذار باشد چون لوايح دوگانه در بخش اختيارات رئيس جمهور بيشتر به خاطر اين بود كه رئيس جمهور بتواند مقابل مواردي كه خلاف مسلم قانون اساسي است ايستادگي كند كه جواب نداد.
معاون حقوقي و پارلماني رئيس جمهوري در خصوص نظر دولت ايران مبني بر انفجارهاي اخير سوريه گفت : آنچه كه به صورت آفت در منطقه خاورميانه به وجود آمده است ، آفت خشونت و تروريسم است كه به صورت خوره به جان منطقه افتاده است و دليل آن را هم اين مي‌ دانم كه آمريكايي‌ ها بعد از قضيه افغانستان منطقه ما را نمي‌شناختند. مشاوران آنها فقط اسرائيلي‌ها بودند كه مي‌خواستند منطقه‌ خاورميانه و كشورهاي اسلامي را به اين سمت ببرند كه بيشترين موج خشونت ايجاد شود و هم از نظر ايدئولوژيك بهره ببرند، چون اسلام را به عنوان يك دين خشن معرفي مي‌كردند و هم از نظر سياسي از اين كار بهره مي‌ بردند. به همين دليل هم اين موج تروريسم در منطقه در حال ظهور است.
وي همچنين با اشاره به جلسه‌ ديروز رييس جمهور و جوانان گفت: طبيعتا جوانان توقعات بيشتري داشته‌‌اند و آن توقعات هم به خاطر واقعيات موجود در كشور عملي نشده است.
وي درباره‌ حضور آمريكا در عراق، گفت: آينده عراق نمي‌تواند استقرار پيدا كند، مگر اينكه عراقي‌ها خودشان بتوانند بر مسائلشان سيطره پيدا كنند و درگيري ‌هاي اين روزهاي عراق را نيز بيشتر به نفع آمريكا مي‌ دانم، آمريكايي‌ها از اين درگيري ‌ها مي‌توانند استفاده كنند و بقاي خودشان را در عراق بيشتر كنند، در حالي كه مي‌توانند با آرامش زودتر مسائل را حل كنند.

 

لينک مطلب

© Copyright 2003-2019, Webneveshteha.com. All rights reserved.