۰۷ مرداد ۱۳۸۴
انتشار در: خبرگزاری ایسنا
«بررسي رشد وبلاگ‌نويسي در دوران خاتمي»

 

ابطحي در گفت‌وگو با ايسنا:

طي ساليان اخير وبلاگ از يك دفترچه خاطرات به رسانه‌اي مكتوب تبديل شده است

عضو ارشد مجمع روحانيون مبارز، گفت: در چند سال اخير محدوديت رسانه‌هاي مكتوب مثل روزنامه‌ها و مجلات از يك سو و موانع و محدوديت‌هاي سياسي از سوي ديگر باعث شده تا وبلاگ از يك دفترچه خاطرات تبديل به رسانه‌اي شود كه مخاطبان سياسي بتوانند آرا، عقايد و ديدگاه‌هايشان را در اين حوزه بنويسند.

محمدعلي ابطحي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس «نگاهي به وبلاگ‌ها» ايسنا با بيان اين‌كه وبلاگ نويسي نقش چشمگيري در گسترش زبان فارسي داشته، اظهار كرد: از آن جا كه تمامي فارسي زبانان به اين پديده دسترسي دارند و از اين طريق مي‌توانند با هم در ارتباط باشند، لذا اين امر سبب گسترش زبان فارسي در بين نسل جوان گرديده است.

مشاور رئيس جمهور، افزود:‌ با توجه به حجم بالاي وبلاگ‌هاي‌ موجود، توليد نوشتار فارسي آن هم در سطح بين‌الملل باعث رشد و توسعه اين زبان شده است.

ابطحي در ادامه اضافه كرد: در اين دهه حتي كساني كه به نوعي طرفدار برخوردهاي تهديدآميز با وبلاگ نويسان بودند، به دليل احساس نياز به اين رسانه اقدام به راه‌اندازي سايت‌ها و نوشتن وبلاگ‌ها كردند كه نمونه بارز اين امر را مي‌توان به نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اشاره كرد.

وي در پايان تصريح كرد:‌ كساني كه صاحب انديشه محدود كردن جامعه بودند، اين محدوديت را در بستن روزنامه‌ها فراهم كردند. سپس دست به كار برخورد با رسانه وبلاگ‌ها شدند كه اين امر منجر شد تا وبلاگ‌نويس‌ها روند رشد بهتري نسبت به گذشته داشته باشند.

 لینک مطلب

© Copyright 2003-2023, Webneveshteha.com. All rights reserved.